אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשקפיים של אמזון: ג'ף בזוס רואה רחוק

פרשנות

המשקפיים של אמזון: ג'ף בזוס רואה רחוק

האם המשקפיים החכמים שמפתחת ענקית הטכנולוגיה יצליחו לעורר את שוק המחשוב הלביש? כיצד תימנע מהטעויות שעשתה גוגל עם משקפי גלאס?

29.09.2017, 14:42 | יואב סטולר
בניסיון לשכפל את הצלחתה בתחום הרמקולים החכמים העמידה אמזון על הכוונת את תחום המחשוב הלביש, במטרה למצוא פלטפורמה נוספת להביא את הסייענית החכמה אלקסה למשתמשים. הפייננשל טיימס חשף השבוע שהיחידה הסודית לפיתוח חומרה של ענקית המסחר המקוון מפתחת משקפיים חכמים, שעשויים להגיע לשוק כבר בשנה הבאה.

קראו עוד בכלכליסט

בניגוד למשקפי גלאס הידועים לשמצה של גוגל, שנחלו כישלון מסחרי חרוץ, המשקפיים של אמזון לא צפויים להתבסס על תצוגת מציאות מוגברת או על תצוגה בכלל. למעשה, הם יהיו משקפיים רגילים עם עדשות סתמיות או אופטיות, שיסתמכו על אלקסה ויכולת הולכה תוך-גופית שמאפשרת שמע ללא אוזניות או רמקולים. ההאזנה לאלקסה תתאפשר באמצעות הרעדת עצמות הפנים, טכנולוגיה שמוצעת כבר היום באוזניות ייעודיות.

מטה אמזון בסן פרנסיסקו, צילום: שאטרסטוק מטה אמזון בסן פרנסיסקו | צילום: שאטרסטוק מטה אמזון בסן פרנסיסקו, צילום: שאטרסטוק

קל להבין את הניסיון של אמזון לחפש אפיקים נוספים לדחוף דרכם את הסייעת החכמה שלה. נטייתם של הרמקולים החכמים לספק מענה יחיד לכל שאלה במקום היצע התשובות שמציעים מנועי החיפוש המסורתיים מאפשרת לכלוא את המשתמש בתוך אקוסיסטם השירותים של מי שמפעיל אותם. לפי דיווחים, הרמקולים החכמים של אמזון הגבירו את הרכישות באתר שמבצעים בעליהם.

החברה, שנכשלה בחדירה לשוק המובייל, נמצאת בעמדת נחיתות ברורה בשוק הסייענים החכמים מול אפל, גוגל וסמסונג. כעת היא משליכה את יהבה דווקא על תחום המחשוב הלביש, אף שזה לא הגשים עד כה את הציפיות המסחריות שלו. אולי דווקא הפתרון הפשוט של אמזון יצליח היכן שהנסיונות הקודמים נכשלו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות