אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ח"כ מנואל טרכטנברג פורש מהכנסת - וחוזר לאקדמיה צילום: עמית שעל

ח"כ מנואל טרכטנברג פורש מהכנסת - וחוזר לאקדמיה

לדבריו, "אני לא נוטש את הזירה אלא רק משנה בה מיקום כדי לנסות ולמצות את היתרון היחסי שלי בעת הזו"; יחליף אותו הנציג הדרוזי ברשימת המחנה הציוני, סאלח סעד

28.09.2017, 21:03 | שחר אילן

ח"כ פרופ' מנואל טרכטנברג (המחנה הציוני), שעמד בימי המחאה החברתית בראש הוועדה לצדק חברתי, יתפטר מהכנסת ביום ראשון הקרוב ומתכוון לחזור וללמד באקדמיה. יחליף אותו הנציג הדרוזי ברשימה, סאלח סעד.

טרכטנברג מצטרף לרשימה ארוכה של בכירים באקדמיה שהתקשו להשתלב בחיים הפוליטיים. 

טרכטנברג נבחר לכנסת הנוכחית ברשימת המחנה הציוני וריכז את המצע הכלכלי של הרשימה. הוא הדגיש כי ימשיך לתמוך במחנה הציוני וביו"ר החדש אבי גבאי, ויסייע לו בכל דרך אפשרית להוביל את המחנה לניצחון.

מנואל טרכטנברג, צילום: אוראל כהן מנואל טרכטנברג | צילום: אוראל כהן מנואל טרכטנברג, צילום: אוראל כהן

טרכטנברג הבהיר כי הוא מתכוון להמשיך ולתרום בעשייה ציבורית, שכן זה מה שהניע אותו במהלך העשור האחרון, כשכיהן בשורה של תפקידים מרכזיים - מייסד ויו"ר ראשון של המועצה הלאומית לכלכלה במשרד ראש הממשלה, יו"ר הוועדה לתכנון ותקצוב של המועצה להשכלה גבוהה, וכאמור יו"ר הוועדה שהוקמה בעקבות המחאה החברתית של 2011. "אני לא נוטש את הזירה אלא רק משנה בה מיקום כדי לנסות ולמצות את היתרון היחסי שלי בעת הזו", אמר.

טרכטנברג סבור כי תרומתו הסגולית לשינוי המיוחל לא תבוא מפועלו כחבר כנסת, אלא מגיבוש משנה כלכלית-חברתית חדשנית ליום שאחרי.

פעילותו הפרלמנטרית של טרכטנברג בשנתיים האחרונות התמקדה בוועדת הכספים ובוועדה המשותפת לתקציב הביטחון. הצלחתו המשמעותית ביותר, יחד עם ח"כ אלי אלאלוף, היתה חקיקתו של חוק המועצה לגיל הרך.

ראש האופוזיציה, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, אמר בתגובה: "צר לי מאוד על הודעתו של טרכטנברג. שמחתי כשנעתר לבקשתי להצטרף לפוליטיקה ולמפלגת העבודה כי אני מאמין במדיניות כלכלית חברתית שנשענת על מקצועיות, כפי שמנו הציג פעמים רבות. מנו הוא חבר אישי שתרם תרומה רבה לסיעת המחנה הציוני, לפעילות ועדות הכנסת ובפרט בתחום הגיל הרך. בטוחני שימשיך וישפיע רבות בכל אשר יפנה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות