אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראשי סופר־פארם ייצאו לפולין לפגישה מכרעת עם קרן CVC צילום: שוקה כהן

בלעדי לכלכליסט

ראשי סופר־פארם ייצאו לפולין לפגישה מכרעת עם קרן CVC

קרן CVC הציגה במו"מ עם סופר־פארם שורת דרישות, בהן הובלה של פעילות החברה בחו"ל, בעיקר בפולין, וכן זכויות וטו על החלטות מהותיות בישראל. בעל השליטה ברשת ליאון קופלר מתנגד לחלק מהדרישות, והמחלוקת מאיימת על ביצוע העסקה

01.10.2017, 06:52 | גולן חזני

קשיים בעסקת סופר־פארם: מחלוקת שצצה בימים האחרונים במגעים בין ליאון קופלר, בעל השליטה בסופר־פארם, לבין קרן CVC מאיימת לפוצץ את המשא ומתן שהיה כבר בשלבים מתקדמים ועל סף חתימה. היועץ המשפטי של סופר־פארם ייצא היום או מחר לוורשה, בירת פולין, לפגישה מכרעת עם בכירי CVC בניסיון לגשר על הפערים שהתגלעו בין שני הגופים בעסקת רכישת 40% ממניות החברה.

קראו עוד בכלכליסט

ל"כלכליסט" נודע כי CVC הציגה כמה דרישות כמו הובלה של פעילות החברה בחו"ל, בעיקר בפולין, וכן זכויות וטו על החלטות מהותיות בישראל ודרישות נוספות. ליאון קופלר, בעל השליטה בחברה, מתנגד לחלק מהדרישות.

CVC אמורה לרכוש 40% מהמניות לפי שווי של 1.88 מיליארד שקל, כפי שנחשף ב"כלכליסט" בשבוע שעבר. העסקה אמורה להיערך בשני שלבים: בשלב הראשון אמורים שני הבנקים לאומי ודיסקונט למכור את מניותיהם לקופלר, וזה ימכור 40% מכלל המניות ל־CVC. הדבר עשוי לגרום לפער בשווי החברה בין שתי העסקאות, כשקופלר ימכור לפי שווי של 1.88 מיליארד שקל אולם ירכוש את המניות שנמצאות בידי הבנקים לפי שווי של 1.7 מיליארד שקל בלבד לרשת. זאת, מכיוון שמדובר במניות בעלות זכויות נמוכות יחסית לאלו שתקבל CVC, שעמה אמור להיערך גם הסכם שליטה. משמעותו של הסכם כזה הוא שלקרן יהיו זכויות למינוי דירקטורים וזכויות נוספות שייתנו לה משקל בקבלת החלטות אסטרטגיות מהותיות לחברה, כמו הנפקה בבורסה, מינוי בעלי תפקידים, או התרחבות למדינות נוספות — הערך המוסף שהקרן יכולה להביא לחברה.

סופר-פארם, צילום: אוראל כהן סופר-פארם | צילום: אוראל כהן סופר-פארם, צילום: אוראל כהן

CVC התכוונה להיכנס לרשת במטרה לסייע לסופר־פארם להתרחב למדינות נוספות לאחר שעד היום הכניסה שלה לסין קרטעה ולא נחשבה להצלחה, והיא נשארה עם עשרה סניפים במדינה. הפעילות בפולין, שבה יש לרשת 68 סניפים, נחשבה להצלחה יחסית עד שביולי האחרון אושר חוק חדש בפרלמנט הפולני, ביוזמת איגוד הרוקחים במדינה, המגביל אדם או רשת לבעלות על ארבעה בתי מרקחת לכל היותר.

CVC מנהלת נכסים בהיקף של 64.5 מיליארד דולר. 55 מנהלים שותפים בקרן, ורכישותיה מתמקדות ברכישת שליטה או מניות מיעוט משמעותיות בחברות באירופה, אסיה או צפון אמריקה. הרכישות שלה מתבצעות בשיתוף פעולה עם הנהלות החברות הנרכשות. לקרן 20 משרדים ברחבי העולם. בין אחזקותיה הבולטות מותג השעונים ברייטלינג השוויצרי שנרכש באפריל, אתר הימורי הספורט הבריטי סקיי בט ויצרנית כלי המזון והשתייה ANCHOR GLASS מארה"ב. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות