אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסדר פשרה במשפטו סמנכ”ל הכספים בשלטון המקומי, שהואשם במעילה צילום: שאטרסטוק

הסדר פשרה במשפטו סמנכ”ל הכספים בשלטון המקומי, שהואשם במעילה

אורי בורה הועמד לדין על מעילת ענק של כ־7 מיליון שקל. במסגרת ההסדר הוא יחזיר 1.2 מיליון שקל למעסיקיו לשעבר וירצה שלוש שנות מאסר

01.10.2017, 08:30 | זוהר שחר לוי

בית המשפט אישר הסדר גישור בעניינו של אורי בורה, ששימש כסמנכ"ל כספים במרכז השלטון המקומי והועמד לדין על מעילת ענק של כ־7 מיליון שקל. במסגרת ההסדר יחזיר בורה 1.2 מיליון שקל למעסיקיו לשעבר וירצה שלוש שנות מאסר.

הפרשה נחשפה ב־2012 בתביעה שהגיש השלטון המרכזי נגד בורה. התביעה הועמדה על סכום של 8.8 מיליון שקל, והוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב באמצעות עורכי הדין צחי פיסטל ועדי ערמן ממשרד בן ארי, פיש, סבן ושות'. על פי התביעה, בורה ביצע מעילת ענק וגנב באמצעות חברות קש יותר מ־7 מיליון שקל מכספי המרכז בשנים 2010-2004. 

השופטת ליאור ביבי, צילום: אתר בתי המשפט השופטת ליאור ביבי | צילום: אתר בתי המשפט השופטת ליאור ביבי, צילום: אתר בתי המשפט

במקביל לתביעה האזרחית, הגיש מרכז השלטון המקומי תלונה במפלג ההונאה של משטרת מחוז תל אביב על מעשי הגניבה, ובעקבות החקירה הוגש נגד בורה כתב אישום בספטמבר 2014.

לאחרונה התנהל גישור ששילב את ההליך הפלילי והאזרחי, ובסופו הושג הסכם פשרה. לפי ההבנות, הנאשם יעביר למרכז השלטון המקומי 1.2 מיליון שקל ממכירת דירה בבעלותו, והמדינה לא תכלול רכיבים כספיים בעתירתה לעונש. להסדר הפיצוי ניתן תוקף של פסק דין על ידי השופטת לימור ביבי.

במסגרת ההליך הפלילי הורשע בורה לאחר שהודה במיוחס לו: חמש עבירות של גניבה בידי מנהל, חמש עבירות של זיוף בכוונה לקבל באמצעותו דבר בנסיבות מחמירות, חמש עבירות של שימוש במסמך מזויף, סחיטה באיומים, עבירות של פעולה ברכוש אסור ורישום כוזב במסמכי תאגיד, קשירת קשר לביצוע פשע והטרדה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות