אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תשואה של 9.3% לחוסכים בקופות הגמל המנייתיות מתחילת השנה צילום: shutterstock

תשואה של 9.3% לחוסכים בקופות הגמל המנייתיות מתחילת השנה

מנתוני מיטב-דש עולה כי המסלולים המנייתיים הניבו תשואה כפולה מהמסלולים הרגילים מתחילת השנה. בחודש ספטמבר צפוי להירשם רווח בקופות שהחזיקו חשיפת יתר באירופה על חשבון ארה"ב

01.10.2017, 10:39 | רחלי בינדמן

החוסכים שהעדיפו לקחת סיכון ולחסוך במסלולים המנייתיים רשמו השנה רווח כפול מעמיתיהם הזהירים. קופות הגמל המנייתיות רשמו בשלושת הרבעונים הראשונים של 2017 תשואה של 9.3%, בעוד שהקופות במסלול הכללי הסתפקו בתשואה של 4.9%. כך עולה מנתונים שאסף אבי ברקוביץ', מנהל מערך האשראי של מיטב-דש גמל ופנסיה.

קראו עוד בכלכליסט

בכל הנוגע לספטמבר לבדו, התשואה הצפויה לקופות הגמל במסלול הכללי תעמוד על כ-0.4% בממוצע, בעוד שהמסלולים המנייתיים הניבו תשואה ממוצעת של 1.8%. התשואות בין תשואה שלילית של 0.2% לבין תשואה חיובית של 0.2%.

ברקע לתשואות החזקות, המגמה החיובית ועליות השערים בשוקי המניות בארץ ובעולם, ובשוקי האג"ח הקונצרני בישראל.  בארצות הברית העליות היו מתונות יחסית כאשר ה-S&P 500 עלה ב-1.6% והדאו ג'ונס עלה ב-2% והנאסד"ק עלה ב-0.4%.

קופות הגמל שהחזיקו חשיפת יתר לאירופה נהנו יותר בספטמבר שכן מדד הדאקס הגרמני עלה ב-5.4% וה-CAC הצרפתי רשם עליה של 4.1% כשמדד היורוסטוקס 50 הוסיף 4.2%.

הבורסה בת"א , צילום: אוראל כהן הבורסה בת"א | צילום: אוראל כהן הבורסה בת"א , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות