אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רווחי קבוצות ה-NFL גדולים ב-500 מיליון דולר מכלל הרווחים של כל הקבוצות ב-MLB, NHL ו-NBA יחדיו צילום: רויטרס

רווחי קבוצות ה-NFL גדולים ב-500 מיליון דולר מכלל הרווחים של כל הקבוצות ב-MLB, NHL ו-NBA יחדיו

הקבוצה השווה ביותר בליגה היא דאלאס קאבויס עם שווי מוערך של 4.8 מיליארד דולר, ששומרת על המעמד כבר 11 שנים ברציפות. השווי הממוצע של קבוצה ב-NFL עומד על 2.5 מיליארד דולר, עלייה של 8% לעומת השנה שעברה

01.10.2017, 14:47 | שירות כלכליסט
ניו יורק ג'טס היא קבוצת הפוטבול היחידה שהשווי שלה לא עלה בשנה האחרונה, כך על פי ההערכות האחרונות שפרסם מגזין פורבס.

קראו עוד בכלכליסט

ניו אינגלנד פטריוטס (3.7 מיליארד דולר), ניו יורק ג ניו אינגלנד פטריוטס (3.7 מיליארד דולר), ניו יורק ג'איינטס (3.3 מיליארד דולר), וושינגטון רדסקינס (3.1 מיליארד דולר) וסן פרנסיסקו פורטיניינרס (3 מיליארד דולר) סוגרות את החמישייה הראשונה של הקבוצות עם השווי הגבוה ביותר. | צילום: רויטרס ניו אינגלנד פטריוטס (3.7 מיליארד דולר), ניו יורק ג

הקבוצה השווה ביותר בליגה היא דאלאס קאובויז עם שווי מוערך של 4.8 מיליארד דולר, ששומרת על המעמד כבר 11 שנים ברציפות. השווי הממוצע של קבוצה ב-NFL עומד על 2.5 מיליארד דולר, עלייה של 8% לעומת השנה שעברה. אולם, הג'טס בדומה לביצועים שלהם על המגרש, שמרו על שווי זהה לשנה שעברה של 2.75 מיליארד דולר.

ניו אינגלנד פטריוטס (3.7 מיליארד דולר), ניו יורק ג'איינטס (3.3 מיליארד דולר), וושינגטון רדסקינס (3.1 מיליארד דולר) וסן פרנסיסקו פורטיניינרס (3 מיליארד דולר) סוגרות את החמישייה הראשונה של הקבוצות עם השווי הגבוה ביותר.

מלבד חמש קבוצות, לכל הקבוצות בליגה היה שווי של מעל 2 מיליארד דולר: טמפה ביי באקנירס (1.975 מיליארד דולר), קליבלנד בראונס (1.95 מיליארד דולר), סינסינטי בנגלס (1.8 מיליארד דולר), דטרויט ליונס (1.7 מיליארד דולר) ובופאלו בילס (1.6 מיליארד דולר).

הודות לחוזי שידור יקרים, קבוצות הליגה רשמה רווח תפעולי של 3.2 מיליארד דולר. לפי פורבס, הנתון הזה גבוה ב-500 מיליון דולר מכלל ההכנסות של הקבוצות ב-NBA, MLB ו-NHL. הרווח התפעולי הממוצע של קבוצה ב-NFL עומד על 101 מיליון דולר, כאשר כל קבוצה הרוויחה לפחות 40 מיליון דולר.

כלל הכנסות של קבוצות ה-NFL עמדו על 13.2 מיליארד דולר - כש-60% מההכנסות מיוחסות להסכמי זכויות שידור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות