אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחזיקי האג"ח לא התרשמו מהמשקיע הקנדי: יעבירו מניות אלון לידיהם מחר בבוקר צילום: אוראל כהן

מחזיקי האג"ח לא התרשמו מהמשקיע הקנדי: יעבירו מניות אלון לידיהם מחר בבוקר

עפ"י הנציגות, הכסף אמור לעבור עד היום בערב והם אינם מוכנים לשום דחייה; אלון הנשלטת בידי שרגא בירן, מבקשת דחייה של מספר ימים בכדי להשלים את העסקה עם המשקיע קורבין בלום; במקביל תנסה להפעיל מנגנון גישור

02.10.2017, 13:31 | גולן חזני

נציגות מחזיקי האג"ח של אלון ישראל החליטה היום (א') להעביר את המניות של שרגא בירן והקיבוצים (75%), לידי מחזיקי האג"ח כבר מחר בבוקר. ל"כלכליסט" נודע כי ההחלטה התקבלה בדיון בנציגות לפני שעה קלה.

קראו עוד בכלכליסט

בנציגות ספקניים לגבי המשקיע הקנדי קורבין בלום (Blume Corbin). בלום הסכים עפ"י ההודעה של אלון ישראל מאמש להזרים לקבוצת אלון המדממת 123 מיליון שקל (35 מיליון דולר) תמורת 60% ממניות החברה.

עם זאת, ההודעה של אלון טוענת כי ההחלטה רק התקבלה בדירקטוריון החברה הציבורית הקנדית יגואר ריסורסס ביום שישי בלילה, ולכן העברת הכספים תארוך מעט זמן ולכן מבקשת אלון ישראל דחייה בהחזר התשלום. המחזירים מפקפקים ביכולת של החברה הקנדית שנסחרת לפי שווי שוק של 4 מיליון דולר קנדי בלבד (11.2 מיליון שקל), לעמוד בעסקה. וזאת למרות שהכוונה של בלום היא להזרים כסף פנימה ובאמצעותו לרכוש את אלון. יצויין שעד עתה לא דיווחה החברה הקנדית על העסקה.

שרגא בירן, צילום: אוראל כהן שרגא בירן | צילום: אוראל כהן שרגא בירן, צילום: אוראל כהן

מאז 2014 החברה עוסקת בפיתוח נכסי נפט וגז טבעי בדרום אלברטה. לחברה נכסים בשווי של כ-1.26 מיליון דולר קנדי בלבד, אל מול התחייבויות בסכום של כ-9.14 מיליון דולר קנדי. נכון לסוף יוני 2017 ,לחברה גירעון של 13.6 מיליון דולר קנדי בהון העצמי, ומזומנים בסכום זניח של כ-3,000 דולר קנדי בלבד והיא למעשה שלד בורסאי שהתאגד לביצוע עיסקאות בתחום הגז והנפט ובדק לדברי גורמים באלון מספר השקעות בקידוחים בארץ בשנה האחרונה - ובין הנכסים של אלון גם 4% מקידוח תמר. לבלום גם חברה פרטית לציוד קידוחים.

שרגא בירן והקיבוצים לא מוכנים לוותר בקלות ול"כלכליסט" נודע כי הם מבקשים להפעיל מנגנון גישור אצל עו"ד רובי בכר, כפי שנקבע בהסדר מול המחזיקים ממארס. עם זאת, המחזיקים נחושים בדעתה להעביר את המניות מחר בבוקר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות