אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו וכחלון לשרים: מתווה הנכים ימומן באמצעות קיצוץ רוחבי צילום: ענבל מרמרי

נתניהו וכחלון לשרים: מתווה הנכים ימומן באמצעות קיצוץ רוחבי

הצעתם של רה"מ ושר האוצר לממן את הפעימה הראשונה בהעלאת קצבאות הנכים באמצעות קיצוץ רוחבי של 300 מיליון שקל גרמה לכעס והתנגדות בקרב השרים שנכחו בישיבת הממשלה

01.10.2017, 16:35 | אדריאן פילוט

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון הציעו בישיבת הממשלה לממן את הפעימה הראשונה בהעלאת קצבאות הנכים שתתבצע בשנה הקרובה - בסך 1.3 מיליארד שקל - באמצעות קיצוץ רוחבי (פלאט) של 300 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

מימין: שר האוצר משה כחלון וראש הממשלה בנימין נתניהו, צילום: אלכס קולומויסקי מימין: שר האוצר משה כחלון וראש הממשלה בנימין נתניהו | צילום: אלכס קולומויסקי מימין: שר האוצר משה כחלון וראש הממשלה בנימין נתניהו, צילום: אלכס קולומויסקי

הצעתו של שר האוצר גרמה לתרעומת בחדר, כאשר רוב השרים הביעו התנגדות גורפת להצעה.

אבי שמחון על הסכם עם הנכים: "אין אפשרות להתחייב על שאר התוספות לשנים הבאות" היועץ הכלכלי של ראש הממשלה, הסביר כי לממשלה הנוכחית אין יכולת חוקית להתחייב על כספים עתידיים ולפיכך היא יכולה להתחייב רק עבור הפעימה הראשונה בראשית 2018 בסך 1.3 מיליארד שקל - 340 שקל עבור רוב הנכים, 540 שקל עבור 30 אלף נכים קשים אדריאן פילוט, 22 תגובותלכתבה המלאה

"לא זכור לי שכאשר כחלון הגיע לממשלה לאשר את "נטו משפחה" (התוכנית למענק נקודות זיכוי לזוגות צעירים עובדים ומימון הצהרונים, א"פ) הוא ביקש קיצוץ רוחבי כדי לממן את זה. לזה כן היה כסף, אז מה קרה עכשיו?" התריס אחד משרי הממשלה.

במסגרת התקציב הדו השנתי ל-2017 - 2018, הממשלה צריכה להחליט בשבועות הקרובים איך לחלק את ההקצאה של 3.5 מיליארד שקל מתקציב 2018 - המכונה תקציב מעבר וייעודה לא נקבע בשנה שעברה, עם סגירת התקציב ל-2018.

בחודשים האחרונים הצטברו דרישות מהשותפות הקואליציוניות, כאשר הצרכים מתקרבים כבר ל-7 מיליארד שקל - כך שכחלון לא יוכל להיענות לכלל הבקשות.

את רוב הכסף ייעד כחלון לתוכניתו נטו משפחה, אך יחד עם זאת ישנה דרישה למימון קיצור חופשות במערכת החינוך, מימון מסיבת ה-70 למדינה, מימון תוספות למערכת הביטחון, תוספות למשטרה, וכמובן, סכום של כ-1.3 מיליארד שקל למימון העלאת קצבאות הנכים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות