אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שופרסל תמכור 11 מסניפי ניו־פארם, אף שרשות ההגבלים דרשה שתמכור תשעה צילום: נמרוד גליקמן

שופרסל תמכור 11 מסניפי ניו־פארם, אף שרשות ההגבלים דרשה שתמכור תשעה

שתי החנויות שהתווספו למכירה פועלות בזכיינות, דבר שיכול להעיד על כך ששופרסל מבקשת להפעיל עצמאית את כל חנויות הרשת ולצמצם את מודל הזכיינות שבעל השליטה במשביר ניסה להוביל

02.10.2017, 08:16 | נורית קדוש

שופרסל במאמצים לסיים את רכישת ניו־פארם עד לסוף השנה האזרחית.

החברה הודיעה אתמול (א') כי בהמשך לתנאי הממונה על הגבלים עסקיים למיזוג ניו־פארם הכוללים מכירת סניפים, חתמו הצדדים על תוספת להסכם הרכישה ולפיו יפעלו למכירת 11 חנויות ניו־פארם ולא רק 9 כפי שדרשה הממונה.

קראו עוד בכלכליסט

שתי החנויות שהתווספו למכירה פועלות בזכיינות, דבר שיכול להעיד על כך ששופרסל מבקשת להפעיל עצמאית את כל חנויות הרשת ולצמצם את מודל הזכיינות שרמי שביט ניסה להוביל. עוד ניתן להעריך כי ההחלטה להוסיף שתי חנויות תוכל לסייע בהגעה להסכם עם קונה פוטנציאלי, שלא יסתפק ב־9 חנויות בלבד לטובת הקמת רשת פארם שלישית.

מנכ"ל שופרסל איציק אברכהן. נפרד מהזכיינות, צילום עמית שעל מנכ"ל שופרסל איציק אברכהן. נפרד מהזכיינות | צילום עמית שעל מנכ"ל שופרסל איציק אברכהן. נפרד מהזכיינות, צילום עמית שעל

בימים אלו מתנהלים מגעים עם 3–5 קבוצות שהביעו התעניינות ברכישת הסניפים. ההערכות הן כי עד סוף החודש, העסקה למכירת חנויות הפארם תושלם וכן מכירת סניף אחד של שופרסל. הצדדים הסכימו כי התמורה שתתקבל ממכירת 11 החנויות תשולם לניו־פארם וסיכמו על מנגנון להפחתת התמורה שתשולם למשביר.

להערכת שופרסל, הפחתת התמורה תסתכם בכמה מיליוני שקלים בודדים. הצדדים קבעו כי הסכמי המכר ייחתמו עד 30 בנובמבר, ואילו המועד האחרון להשלמת המיזוג יהיה ב־31 בדצמבר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות