אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"גם כשהייתי מנכ"ל בזק, אבא, שהיה עובד החברה, אמר: "אני עוד אתבע את בזק על מה שעשו לי"

אבי גבאי, יו"ר מפלגת העבודה, בן 50, נשוי ואב לשלושה, גר בתל אביב: "אמא עבדה במעון של אקים והיינו משפחת אמנה לילדה עם מוגבלות, שהיתה כמו אחות תשיעית"

05.10.2017, 20:36 | דיאנה בחור ניר

"נולדתי ב־1967, בן שביעי משמונת ילדיהם של שרה ומשה, שעלו ממרוקו ב־1964. גדלתי בירושלים, והסתובבנו הרבה בעיר. אפילו בערבי כיתה בכיתות ד' וה' היינו הולכים לעיר העתיקה. מבחינת אבא, הוא עלה לירושלים, לא לישראל, ולא הסכים שישלחו אותו לשום מקום אחר. יום ירושלים היה החג הכי חשוב בבית, יותר מפסח ויום כיפור ויום העצמאות.

להאזנה לכתבה, הוקלט על ידי הספריה המרכזית לעיוורים ולבעלי לקויות קריאה https://www.clfb.org.il/heb/main/

להאזנה ב-iTunes | לכל הכתבות המוקלטות 

"הבית היה קטן, ותמיד צפוף. כשראינו טלוויזיה, למשל, לא היו עשרה מקומות ישיבה מולה. אז היו כללים: אם ישבת מול הטלוויזיה וההורים שלחו אותך לעשות משהו, כשאתה חוזר המקום שמור לך. אבל אם קמת מיוזמתך, תסתדר, הכיסא לא שמור. כיום אני גר בבית גדול, אבל אני יודע שאדם עומד על מטר מרובע אחד ושוכב על שני מטר מרובע, כך שהגודל לא משנה.

אבי גבאי בן ה-6 עם אביו משה אבי גבאי בן ה-6 עם אביו משה אבי גבאי בן ה-6 עם אביו משה

"אבא ידע לעשות הכל בידיים, ואני הייתי מעין שוליה שלו וחלמתי לעשות הכל כמוהו. אבל הוא צחק עליי; אני שמאלי, והוא תמיד היה אומר: 'יש לך שתי ידיים שמאליות, לא אחת'. הוא עבד בבזק, שאותה ניהלתי שנים אחר כך, ותמיד אמר לי, בחיוך: 'אנחנו הקמנו את החברה, אתם הגעתם וקיבלתם הכל מוכן'. הוא התחיל כנהג, היה עוזר טכנאי, נהפך לטכנאי ושם נתקע. אבא עבד קשה, תמיד מסר דיווחי אמת גם כשטכנאים אחרים לא עשו זאת. אפילו הבוסים שלו כתבו את זה עליו בתיק האישי שלו, שאותו קראתי לאחר מותו. אבל הוא גם הבין את המשמעות של זה ונהג לומר: 'אם אתה עושה יותר מאחרים אתה מפריע, כי אתה מראה שאפשר לעשות יותר'. הוא התמודד במכרז על תפקיד של מנהל זוטר, זכה בו אבל לא מונה לבסוף בגלל התנגדות הוועד. הוא נשאר עם זה שנים, עם התחושה שנגרם לו עוול, וגם כשכבר הייתי

מנכ"ל בזק המשיך לומר: 'אני עוד אתבע את בזק על מה שעשו לי'.

"אמא היתה אם בית במעון של אקים לילדים עם מוגבלות שכלית. ביקרנו אותה שם, היא הביאה ילדים לביקור אצלנו, ובשלב מסוים גם היינו משפחת אומנה של ילדה כזאת, שאמא הסבירה ש'גם ככה לא תמיד באים לאסוף אותה מהמעון'. היא נהפכה לעוד אחות בבית, וזה לא היה פשוט, עוד מעמסה בבית מרובה ילדים. אבל כשלא משדרים לך שקשה אתה לא חושב שקשה.

"הוריי היו מצביעי ליכוד, ובגין היה נערץ עליהם. אני תמיד בחנתי את העמדות של המפלגות עצמן, כי אני לא מאמין באידאולוגיה אחת שנכונה מקצה לקצה, החיים מורכבים. אני מניח שהוריי היו שמחים לראות אותי בליכוד, אבל אמא כן שמחה על הפעילות הפוליטית שלי, רק שלפעמים היא שואלת: 'אתה עושה את כל זה ולא משלמים לך?'".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

75 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

75.
אחד שהמפלגה כן יקרה לו
פרץ או כל מישהו אחר- תחסלו פוליטית את האיש הזה לפני שלא ישאר כלום מהמפלגה ואז אפילו להקימה מחדש לא ניתן יהיה- תקראו מה כותבים נפגעי גבאי- זה אומר הכל. אוהדי הימין מחכחים ידיהם בהנאה רבה- מתאבדי העבודה המליכו את מי שיחסלם. לא צריך להתאמץ בכלל- לא תהיה אלטרנטיבה לליכוד, גם ככה היה סיכוי קרוב לאפסי. גבאי? אוהב הכסף הזה? איך שלי עשתה איתו דיל? אבדה את כל ערכיה? איפה היושר שלה? איפה כל הפודלים שבחרו הרצוג פרץ ואחרים? הם רועדים מפחד שלא היה להם כסא אז הם הלכו לקנוסא- למי? לגבאי? לאיש הזה חסר המצפון והלב ששיתף פעולה כדי שהאופציות שלו יהיו עמוק בתוך הכסף, וכך הוא בנה לביתו ואת ביתו ,ע״ח מי? ונניח שלא היתה ברירה? אז איך? בעריצות ובלי טיפת חמלה, הוא ומלקקי הישבן שרצו אחריו, גברת רגולציה ועוד קרובים מאוד מאוד עד כדי אטימות לסבלם של אנשים ומשפחות? זה המנהיג שאתם רוצים? אם כן, תאכלו אותה ואל תציצו כשנקבל 5-6 מנדטים בבחירות. ולכל הטוקבקיסטים מטעמו של גבאי- שקוף, שקוף, כי מי שמכיר לא יכול לכתוב את מה שכתבתם. או- שאתם עוורים ,נאיבים , ולא מבינים על מי אתם מטקבקים.
משה  |  08.10.17
73.
לא טרחת להתייחס למייל ששלחתי לך כמנכל בזק
מזדהה עם הנכתב, הייתי עובד מצטיין ועליתי ברשימת הפיטורים של הסמנכלים. הועד "מכר אותי "תמורת השארת מקורב שלו. אני התברגתי בשוק העבודה, אך כל יתרון הותק נמחק כלא היה. אני לא יצאתי עם מליונים - יצאתי בחרפת רעב. איך נהנתן ומדושן שהיה אטום לכאב הפורשים לא יהיה אטום לעניים, קשישים ונכים? האבסורד שאבי מנסה להשתמש ברקע ממנו בא, אך זה כחרב פיפיות חוזר אליו כי דווקא הוא היה צריך לגלות רגישות במקום לגרוף מיליונים כבונוס שקיבל על התייעלות מפיטורי עובדים מסורים טרם פנסיה!
פיטרת ללא רחם  |  08.10.17
לכל התגובות