אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אורקל הכריזה על השקת בסיס נתונים מבוסס AI הראשון בעולם צילום: בלומברג

אורקל הכריזה על השקת בסיס נתונים מבוסס AI הראשון בעולם

החברה הסבירה שמדובר בבסיס נתונים שמסוגל לעבוד באופן אוטונומי וללא צורך במנהל אנושי. בנוסף החברה השיקה תכנית להוזלת הגישה למחירי שירותי מחשוב הענן שתתחרה עם אמזון ותחתוך את המחירים בחצי

02.10.2017, 11:19 | רפאל קאהאן

לארי אליסון, יו"ר ומנהל טכנולוגיות ראשי של חברת אורקל, הכריז היום (ב') בכנס השנתי Oracle OpenWorld בסן פרנסיסקו על בסיס נתונים אוטונומי מבוסס מחשוב ענן. המוצר החדש מייתר לטענת אליסון את הניהול שלו בידי מנהל אנושי.

קראו עוד בכלכליסט

מהחברה הוסבר ש"באמצעות אוטומציה מלאה מבוטל הצורך בעבודה של בני אדם לשם ניהול בסיס נתונים, בכך שהיא מאפשרת לבסיס הנתונים לשדרג, לתקן ולכוונן את עצמו באופן אוטומטי תוך כדי פעולתו. עכשיו שאין עוד מקום לטעות אנוש או דרישות לבדיקת ביצועים על ידי בני-אדם, אורקל מצליחה למזער את זמן ההשבתה עד פחות מ-30 דקות לשנה".

אליסון סימן במהלך הנאום שלו את המטרה: אמזון. הוא השווה את ביצועי המוצרים החדשים לאלה של אמזון ונמנע מלהשוות אותם לאלה של מיקרוסופט, גוגל או IBM. אליסון הסביר שהעלויות של השימוש במוצר של אורקל נמוכות בחצי מאלו של המוצר המקביל באמזון. "אנו מתחייבים בפניכם חוזית לצמצם את החשבון שלכם מאמזון בחצי. אנו מרגישים די בנוח", התגאה.   

לארי אליסון מסמן את המטרה הבאה שלו: אמזון, צילום: בלומברג לארי אליסון מסמן את המטרה הבאה שלו: אמזון | צילום: בלומברג לארי אליסון מסמן את המטרה הבאה שלו: אמזון, צילום: בלומברג

בהמשך הציג אליסון בנוסף את הניסיון הראשון של אורקל למוצר סייבר. החברה הציגה יישומים חדשים בתחום שכמו בסיס הנתונים אמורים לעבוד באופן אוטונומי. מדובר ביישומים להגנת סייבר אוטומטית, אשר מגלים ומבודדים התקפות בזמן אמת ללא התערבות אנושית חיצונית.

עוד צעד עסקי מעניין שנוקטת החברה הוא לאפשר ללקוחות של מוצרים On-Premises להעביר את עומסי העבודה שלהם ישירות לענן במסגרת אותו רשיון שימוש. "תוכנית 'הבא את הרישיון שלך' עבור PaaS חל על כל שירותי PaaS שלנו. לא רק בסיס הנתונים, אלא גם תוכנת middleware וכן אנליטיקה", הסביר אליסון את התכנית החדשה.

 

אם בעבר אורקל סימנה את SAP, IBM או סיילספורס כיריבים עסקיים עיקריים, סימון המטרה החדשה, אמזון, מצביע על הרצינות של החברה למקד את שירותי הענן שלה גם בעולם הסטארט-אפים וחברות קטנות ובינוניות שהם שדה הציד המסורתי של אמזון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות