אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סופית: מניות אלון ישראל הועברו למחזיקי אגרות החוב צילום: עמית שעל

פרסום ראשון

סופית: מניות אלון ישראל הועברו למחזיקי אגרות החוב

שרגא בירן והקיבוצים לא הגיעו להליך הגישור לאחר שהמחזיקים התנגדו לקיומו ודרשו את מימוש תנאי החוב וקבלת המניות

02.10.2017, 14:36 | גולן חזני

שרגא בירן והקיבוצים לא הופיעו לפגישות הגישור אצל עו"ד רובי בכר עם מחזיקי האג"ח של אלון ישראל. בכר מחזיק בנאמנות בכל 100% מניות אלון ישראל והוא הודיע כי יעביר את המניות כולן למחזיקי האג"ח היום (ב') בשעה 13.00. בירן לא הגיע לאחר שהמחזיקים התנגדו לקיים הליך גישור ודרשו את המניות. זאת לאחר כישלון הגיוס שניסה בירן להוביל בשבוע שעבר ובהתאם להסדר החוב בחברה.

קראו עוד בכלכליסט

מחזיקי האג"ח מעוניינים ככל הנראה לנסות לקדם בעצמם את העסקה עם המשקיע הקנדי קורבין בלום, שחתם על רכישת 60% ממניות החברה, תוך הזרמת 35 מיליון דולר לתוך החברה.

המחזיקים אמורים לקיים אסיפת אג"ח, שבה יחליטו על הותרת תנאי החוב בעינם, מתוך כוונה לפעול במקביל להכנסת המשקיע החברה. המחזיקים דחו הצעה של בכר להיפגש מחר ולנסות לקדם פשרה, והם מעוניינים לקבל את המניות לידיהם - זאת בשעה שהם טוענים שנכסי החברה אינם שווים לחובות שלה.

נראה שבירן והקיבוצים ויתרו על האופציה להגיש בקשה לצו מניעה נגד העברת המניות למחזיקי האג"ח. ההסכם עם בלום נחתם בערב יום כיפור ועד אתמול היה המועד האחרון להכנסת הכסף לחברה - העברה שלא יצאה לפועל, בשל בקשת המשקיע הקנדי להעביר את הכסף בהמשך השבוע.

את אלון מייצגת עו"ד רונה ברגמן-נווה ממשרד גרוס חודק, ואהרון מיכאלי ממשרד גולדפרב, בירן מיוצג ע"י עו"ד עופר צור ממשרד גורניצקי, הקיבוצים ע"י עו"ד צורי לביא ממשרד ליפא מאיר ונאמן האג"ח הוא עו"ד חגי אולמן.

שרגא בירן, צילום: אוראל כהן שרגא בירן | צילום: אוראל כהן שרגא בירן, צילום: אוראל כהן

מאלון ישראל נמסר: "בהתאם לתנאי הסדר החוב, מניות החברה יועברו למחזיקי האג"ח והשליטה בחברה תעבור בצורה סדורה ומקצועית. החברה תמשיך לפעול למימוש והשלמת הצעת ההשקעה של המשקיע הקנדי קורבין בלום בחברה בהיקף של 35 מיליון דולר, שתאפשר את פיתוח עסקי החברה בתחום האנרגיה, לטובת בעלי החוב ובעלי המניות. הנהלת אלון ובעלי המניות עשו את מירב המאמצים לגייס הון לחברה על פי תנאי ההסדר, אך הדבר לא הסתייע. אלון ישראל עוברת למחזיקים כשהיא במצב פיננסי יציב, בלי שנעשתה ׳תספורת׳ למחזיקים ועם אפשרות לאפסייד משמעותי כתוצאה מהשבחת הנכסים האיכותיים של החברה בתחומי האנרגיה והתשתיות. בעלי המניות הנפרדים מהחברה היום בנו חברה מהמובילות במשק, אך שרשרת אירועים גרמה לחברה להיקלע למצב בו הוסכם על הסדר אשר הוראותיו מחייבות את מהלך העברת המניות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות