אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אתר התיירות המוביל של אירופה: כלא באירלנד צילום: filmincork

אתר התיירות המוביל של אירופה: כלא באירלנד

תשכחו ממגדל אייפל, ארמון בקינגהאם והקולוסיאום ברומא - האי הזעיר ספייק באירלנד ששיכן בעבר את הכלא שכונה "אלקטרז של אירלנד" שופץ והפך למוקד משיכה מבוקש של תיירים. השבוע הוא זכה בתואר אתר התיירות המוביל באירופה

07.10.2017, 08:04 | שירות כלכליסט

בית כלא ידוע לשמצה השוכן באי ספייק (Spike Island) מול חופי אירלנד, זכה בתואר "אתר התיירות המוביל של אירופה".

האי ספייק, מול העיר האירית קורק (Cork), ניצח יריבים חזקים אחרים כמו ארמון בקינגהאם, מגדל אייפל, והקולוסיאום של רומא, וחטף את הפרס הראשון בתחרות "World Travel Awards" בסנט פטרסבורג.

במאה השביעית היה על האי מנזר. בעת העם השלטון הבריטי במאות ה-18 וה-19 נבנו במקום מבצרים ובמהלך משבר תפוחי האדמה הגדול ב-1840 באירלנד, שימש האי כמרכז מעצר למתנגדי המשטר בטרם הוגלו לאוסטרליה לרצות את עונשם.

 , צילום: ויקיפדיה צילום: ויקיפדיה  , צילום: ויקיפדיה

הכלא, שפעל עד 2004, נפתח מחדש למבקרים ביוני 2016 לאחר שיפוץ ושדרוג בהשקעה של 5.5 מיליון ליש"ט, לאחר שהוגדר אתר תיירות.  מבקרים באי מגיעים בסירה מנמל קוב (Cobh) והם יכולים לבקר בין כותלי הכלא ובתערוכה על המהומות האלימות שהתרחשו במקום ב-1985.

זוהי הזכייה השלישית ברציפות של אירלנד בתחרות אתרי התיירות באירופה. אשתקד זכה מוזיאון הטיטניק בבלפסט (צפון אירלנד בשליטה בריטית) במקום הראשון וב-2015 מחסני מזקקת גינס בדבלין.

 , צילום: facebook / spikeislandcork צילום: facebook / spikeislandcork  , צילום: facebook / spikeislandcork

בין הזוכים האחרים שהגיעו לגמר - הערים ז'נבה וסנט פטרסבורג. ז'נבה זכתה בתואר "עיר החופשה האורבנית המוביל באירופה" וסנט פטרסבורג זכתה בתואר "אתר האורבני המוביל באירופה". פורטוגל זכתה בתואר "היעד המוביל באירופה".

 , צילום: ויקיפדיה צילום: ויקיפדיה  , צילום: ויקיפדיה

האי ספייק, צילום: filmincork האי ספייק | צילום: filmincork האי ספייק, צילום: filmincork

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
ירוק ובתי כלא לא חסר שם
אירלנד מלאה איים ומצודות ששימשו בתי כלא. בגולווי אפשר למצוא את איי אראן אליהם גם מפליגים כחצי שעה בספינה. לא רחוק משם יש את צוקי מוהר ומי שמחפש מקומות פחות "תיירותיים" יכול לסוע צפונה משם לצוקי סליב ליג במחוז דונגל שהם לדעתי הצוקים הגבוהים באירופה. מי שנמאס לו מכל הירוק הזה מסביב יכול לסוע לקונמרה לאזור בזלתי ולשטוף את העיניים בשחור. בכלל הבנייה בגולווי מבוססת על בזלת. במחוז קרי ישנם שלושה אגמים שמחליפים צבעים במהלך היום וגם זה אזור שחובה לראות. בתי כלא לא חסר. האנגלים בנו אחד בכל עיר. המפורסם שבהם הוא כלא קלימנהם בדבלין שם מתנהל סיור כל חצי שעה בערך. ויש מצודות וטירות בכל מקום. מצודת קילקני היא הזכורה לי ביותר. אירלנד היא פשוט מדינה יפה למי שרוצה לראות ירוק.
יואב  |  07.10.17
1.
עוד "קליקבייט".
יכול להיות שזה אתר מרשים מאוד (בהחלט נראה שמקום ששווה ביקור) אבל התואר המדובר הוא תואר שניתן ע"י צוות כלשהו ולמעשה לא אומר דבר ואין לזה שום קשר לאתרים שציינתן בכותרת. לא ברור מה הכוונה ב"אתר התיירות המוביל של אירופה" ומה הקריטריונים בדיוק כמו בכל פרס מהסוג הזה.
אמיר  |  07.10.17