אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד הבינוי והשיכון ועמידר יבצעו תמ"א 38 בפרויקט דיור הציבורי ברמת גן

משרד הבינוי והשיכון ועמידר יבצעו תמ"א 38 בפרויקט דיור הציבורי ברמת גן

מדובר בבניין בן 12 דירות, מתוכן 7 דירות השייכות לדיור ציבורי. בתום הבנייה יקבלו הדיירים דירה חדשה, מרפסת שמש וחנייה תת קרקעית. לפי משרד השיכון עמידר תקדם בתקופה הקרובה מספר פרויקטים במתכונת דומה שיביאו לתוספת של 2,000 יח"ד

02.10.2017, 16:10 | ענת דניאלי

משרד הבינוי והשיכון יבצע באמצעות חברת עמידר החדשה, פרויקט תמ"א 38/2 מסוג הריסה ובנייה מחדש בבניין ברחוב יהושפט 2 ברמת גן. בבניין ישנן שבע משפחות הדיור הציבורי שיקבלו דירות משודרגות בסיום הפרויקט ללא תוספת עלות.

קראו עוד בכלכליסט

מעמידר צוין כי 92% מבעלי הדירות בפרויקט הוחתמו לביצוע הפרויקט (11 מתוך 12 הדיירים מהם 7 דיירי דיור ציבורי). על פי התכנון המוצע, הבניין ייהרס ובמקומו יקומו 43 יחידות דיור, במקום 12 הדירות במבנה כיום. עוד צוין כי כעת פועלים להגשת בקשה להיתר לוועדה המקומית לתכנון ובנייה.

כאמור שבע מהדירות בבניין מתוך ה-12 שייכות כיום לדיור הציבורי ומנוהלות על ידי עמידר. מעמידר הוסיפו כי בסיום הפרויקט כל בעל דירה בבניין כולל דיירי הדיור הציבורי יקבלו דירה חדשה הגדולה ב-12 מ"ר מהדירה הקיימת, וכן מרפסת שמש וחנייה תת קרקעית צמודה. כמו כן, תנאי השכירות של דיירי הדיור הציבורי בבניין לא צפויים להשתנות לאחר סיום הפרויקט.

(ארכיון), צילום: עמית שעל (ארכיון) | צילום: עמית שעל (ארכיון), צילום: עמית שעל

רווחים ממכירת הדירות החדשות בפרויקט

 

עוד צוין כי בפרויקט צפויים רווחים הצפויים ממכירת הדירות החדשות שיוקמו, שאינן בבעלות פרטית או מתגוררים בהן דיירי הדיור הציבורי. כך שמתוך 43 הדירות שיוקמו 31 מהן יעברו לבעלות משרד הבינוי והשיכון שצפוי למכור אותן. מעמידר ציינו כי הרווחים צפויים לשמש לדיירי דיור ציבורי ברכש דירות בעיקר באזור הפריפריה וכן בחיזוק מבנים במסגרת תמ"א 38.

ממשרד הבינוי הוסיפו כי בספטמבר האחרון חתמה עמידר מול משרד השיכון והאוצר על "הסכם התחדשות עירונית" ובכך הפכה לזרוע ביצועית של הממשלה בתחום. בתוך כך מקדמת החברה מספר פרויקטים בערים: תל אביב, רמת גן, הוד השרון, חולון, רעננה, ירושלים ולוד. הפרויקטים צפויים להביא לתוספת של כ-2,000 יחידות דיור לשוק הפרטי, בנוסף ל-600 יחידות הקיימות בהם.

"משרד הבינוי והשיכון ממשיך להוביל תכניות של נדל"ן חברתי", אמר שר הבינוי והשיכון, האלוף (מיל) יואב גלנט. "רתמנו כלים של התחדשות עירונית גם לטובת דיירי הדיור הציבורי שייהנו בפרויקט זה מדירה חדשה ומרווחת יותר. רווחי הפרויקט יושקעו חזרה בדיור הציבורי באזורי הפריפריה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות