אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סלינגר מגינה על ההטבה לחוסכים שכספם ינויד בין קרנות הפנסיה באופן אוטומטי צילום: צביקה טישלר

סלינגר מגינה על ההטבה לחוסכים שכספם ינויד בין קרנות הפנסיה באופן אוטומטי

המפקחת פרסמה הוראה לפי בחודשיים הקרובים עובדים שכספם ינויד לקרן פנסיה אחרת לא יחמיצו הטבה שתיווצר כתוצאה מעודף אקטוארי

02.10.2017, 16:26 | רחלי בינדמן

המפקחת על הביטוח, דורית סלינגר, לא מעוניינת שעובדים שכספי הפנסיה שלהם יעברו מקרן לקרן בחודשיים הקרובים יחמיצו הטבה מקרנות הפנסיה בגובה של כ-0.5%, ומתקנת את חוזר ההצטרפות, ופרסמה הוראת תיקון בנושא.

קראו עוד בכלכליסט

בעקבות שינוי בהקצאת אגרות החוב המיועדות לקרנות הפנסיה כך שהפנסיונרים יקבלו 60% אג"ח מיועדות ואילו החוסכים הפעילים לא ייהנו מכך, צפויות קרנות הפנסיה לרשום עודף אקטוארי של כ-0.5%-0.7% מהם יהנו העמיתים שלהם. החשש של הפיקוח הוא שחקיקה אחרת שהוביל המחייבת את מנהלי הפנסיה לאחד בין חשבונות פנסיה לא פעילים לחשבונות פעילים באופן אוטומטי. כלומר, חיוב קרנות הפנסיה להעביר כספים בחשבונות לא פעילים לחשבונות בקרנות פנסיה מתחרות שם העובד מפקיד כספים באופן פעיל, תגרום לחלק מהחוסכים להחמיץ את ההטבה, למשל כי קרן הפנסיה שאליה הועברו הכספים מציעה עודף אקטוארי נמוך יותר.

 , צילום: שאסטרסטוק צילום: שאסטרסטוק  , צילום: שאסטרסטוק

בפיקוח אומרים כי חוסכים שיניידו את כספם בין קרנות פנסיה במהלך אוקטובר-נובמבר הקרובים יזכו להטבה מהקרן שאותה עזבו. "כדי למנוע מצב שבו חשבון לא פעיל של עמית שנויד באופן אוטומטי לא יזוכה בעודף האקטוארי כאמור, מוצע לתקן את חוזר הצטרפות ולקבוע הוראת שעה לאופן חישוב שווי נכסיו של עמית שנויד באופן אוטומטי כאמור, בתקופה שבין 1 באוקטובר 2017 ועד למועד חלוקת העודף האקטוארי בגין הרבעון השלישי לשנת 2017 בפועל כך שליתרה הצבורה תתווסף תוצאת ביצוע האיזון האקטוארי", נכתב בחוזר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות