אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק הפועלים: "הקנס בפרשת העלמות המס בארה"ב עלול להיות גדול מהצפוי" צילום: רון קדמי

בנק הפועלים: "הקנס בפרשת העלמות המס בארה"ב עלול להיות גדול מהצפוי"

הבנק חושף לראשונה כי התנהלות בכירי הבנק סביב פרשת העלמות המס והמעורבות האקטיבית לכאורה שלהם סביב הפרשה, עלולה לגרום לכך שגובה הקנס שידרש הבנק לשלם יהיה משמעותי יותר

03.10.2017, 11:42 | רחלי בינדמן

הדיווח של בנק הפועלים היום (ג') עלסגירת פעילות פועלים שוויץ והתקדמות המגעים להסדר עם רשויות המס האמריקאיות חושף מידע חדש סביב מעורבות הנהלת הבנק בפרשה.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הדיווח "ממצאים שעלו ובכלל זה ממצאים בדבר פעולות מסויימות של בכירים לשעבר בבנק הפועלים שוויץ במספר מקרים, עלולים להשפיע לרעה על אופי ההסדר ביחס לבנק הפועלים שוויץ ומידת אחריותו". במילים אחרות, הבנק חושף לראשונה כי התנהלות בכירי הבנק סביב פרשת העלמות המס והמעורבות האקטיבית לכאורה שלהם סביב הפרשה, עלולה לגרום לכך שגובה הקנס שידרש הבנק לשלם יהיה משמעותי יותר.

בשלב זה לא חושף הבנק את זהות המנהלים ואת רמת המעורבות שלהם בפרשה ועולות כאן שאלות שעלו גם ביחס לפרשה המקבילה בבנק לאומי ובכלל זה דרישה להשבת בונוסים מאותם בכירים, תביעות נגזרות אפשריות מצד בעלי המניות וכן אפשרות להגשת תביעות פליליות כפי שנבחנת כעת בכל הנוגע לבכירי בנק לאומי.

אריק פינטו מנכ"ל בנק הפועלים, צילום: אוראל כהן מיכאל קרמר אריק פינטו מנכ"ל בנק הפועלים | צילום: אוראל כהן מיכאל קרמר אריק פינטו מנכ"ל בנק הפועלים, צילום: אוראל כהן מיכאל קרמר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות