אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פורסקאוט בדרך לנאסד"ק: תנסה לגייס לפי שווי של למעלה ממיליארד דולר צילום: אוראל כהן

פורסקאוט בדרך לנאסד"ק: תנסה לגייס לפי שווי של למעלה ממיליארד דולר

על פי התשקיף, חברת אבטחת המידע מבקשת לגייס כ-100 מיליון דולר; החברה נוסדה בשנת 2000 ע"י פרופ' חזי ישורון, עודד קומאי ודורון שקמוני

03.10.2017, 12:50 | דרור רייך

פורסקאוט (Forscout) הישראלית בדרך לנאסד"ק: חברת אבטחת המידע הודיעה הלילה (ג') כי הגישה מסמכים לקראת הנפקה ראשונה לציבור בבורסה האמריקאית. מורגן סטנלי וג'יי.פי מורגן יובילו את ההנפקה, והמנייה החדשה תישא את הסימול FSCT.

קראו עוד בכלכליסט

על פי התשקיף, פורסקאוט מבקשת לגייס כ-100 מיליון דולר, ללא ציון לפי איזה שווי שוק. כך גם לא צוין האם סכום הגיוס ניתן לשינוי. בסבב גיוס שביצעה בינואר האחרון גייסה החברה כ-76 מיליון דולר לפי שווי של מיליארד דולר, ומכאן שטווח ההנפקה עשוי לנוע בין 1.2 ל-1.5 מיליארד דולר.

פורסקאוט מכוונת לשווי של 1.3 מיליארד דולר חברת אבטחת המידע ברשתות ארגוניות מתכננת להנפיק עד מרץ 2017 בנאסד"ק לפי שווי הגבוה ב־30% משווייה בהנפקה הפרטית בינואר. מורגן סטנלי וג'יי.פי מורגן יובילו את ההנפקה גולן חזני, 2 תגובותלכתבה המלאה

התקשיף מגלה עוד כי חברת אבטחת המידע רשמה בשנת 2016 הכנסות של 167 מיליון דולר, עלייה של 32% מרמת הכנסות של 126 מיליון דולר ב-2015. ההפסד השנתי עמד על 75 מיליון דולר, לעומת 27 מיליון דולר ב-2015. 

במחצית השנה הראשונה של 2017  רשמה פורסקאוט הכנסות של 90.6 מיליון דולר והפסד של 47.7 מיליון דולר.

בין המחזיקים הגדולים במניית פורסקאוט ניתן לציין את קרן Amadeus Capital הבריטית, המחזיקה הגדולה ביותר עם 19.6%, קרן Accel אמריקאית עם 15.2,% קרן ההון סיכון הישראלית פיטנגו עם 14%, ו-Meritech Capital Partners עם 13.4%.

 

פורסקאוט, צילום: אוראל כהן פורסקאוט | צילום: אוראל כהן פורסקאוט, צילום: אוראל כהן

לא פעם ראשונה שמדברים על הנפקה

אין זו הפעם הראשונה שמדברים על חברת פורסקאוט בנוגע להפיכתה לחברה ציבורית. כבר בדצמבר 2016 דווח בכלי התקשורת כי חברת אבטחת המידע מכוונת להנפיק לפי שווי של 1.2-1.3 מיליארד דולר. כמו כן, פורסקאוט שקלה כבר בסוף 2013 הנפקה בנאסד"ק לפי שווי של 400 מיליון דולר. באוגוסט 2015 כבר שקלה להנפיק לפי שווי של חצי מיליארד דולר

 

פורסקאוט פועלת בתחום הסייבר ומתמחה במערכות לבקרת גישה של כל המכשירים המנסים להתחבר לרשתות תקשורת ארגוניות. תחום נוסף שבו פעילה החברה הוא מגזר הבריאות ובתי החולים, שם היא מאבטחת מחשבים ומכשירים שפועלים ברשת ארגונית מקומית. פורסקאוט לא מחליפה פתרונות אבטחה שקיימים ברשת, אלא מקשרת ביניהם, כמו חמ"ל. המוצר מתמחה בהטעיית תוקף שהצליח לחדור לרשת וביצירת מסך עשן של נתונים.

פורסקאוט נוסדה ב-2000 בידי שלושה יזמים מהאקדמיה: פרופ' חזי ישורון מהפקולטה למדעי המחשב באוניברסיטת תל־אביב המכהן גם כיו"ר החברה, עודד קומאי המכהן כסמנכ"ל פיתוח של החברה ודורון שקמוני.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות