אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא לשדה תעופה בעמק חפר צילום: יוטיוב

לא לשדה תעופה בעמק חפר

מה שהות"ל – "ועדת תשתיות לאומיות" - הפכה לג'וקר של הטייקונים ועושי דברם, מבקשת לעשות בימים אלו בעמק חפר, הוא הרס והשמדה של תשתית הלאום עצמו

04.10.2017, 08:38 | חגי אשלגי

טעם הציונות הראשון הוא באדמת הארץ, בצמחיה, בעופות ובבעלי החיים. אבל ישראל 2017 כבר מזמן שכחה. השמדת הצומח והחי מתקדמת בישראל בקצב זחלי הברזל של הדחפורים. בקרוב, לא יישאר דבר. הכוונה לבנות שדה התעופה בעמק חפר היא דוגמה לכך.

נדל"ן! אומרים לנו. אנשים צריכים דירות. אז תשכחו מזה. לא דירות כאן ולא נדל"ן כאן. הכירו את מפעל ההשמדה החדש: אמביציה מופרכת להקמת שדה תעופה למטוסים פרטיים לחברי אלפיון העליון על חשבון אגמי עמק חפר. מיליונרים חובבי תעופה – IN; שקנאים נודדים, חיות ועופות ייחודיים לארץ ישראל שנים - OUT.

האמצעי הוא הות"ל – הוועדה שהפכה לג'וקר של הטייקונים ועושי דברם. "ועדת תשתיות לאומיות" קוראים לה והיא "ועדת תכנון" שמטרתה לעקוף כל שיקול תכנוני. מה שהיא מבקשת לעשות בימים אלו בעמק חפר, הוא הרס והשמדה של תשתית הלאום עצמו.

אז מה אם ראשת מינהל התכנון במחוז המרכז הנפיקה חוות דעת רשמיות שמסבירות שאין שום צורך בשדה תעופה חדש, אז מה אם יושמד הטבע, אז מה תהיינה התנגשויות בין מטוסים ושקנאים?

אחד מאגמי עמק חפר, צילום: יוטיוב אחד מאגמי עמק חפר | צילום: יוטיוב אחד מאגמי עמק חפר, צילום: יוטיוב

מדובר בשני אגמי חפר שנחל אלכסנדר מתפתל חמישה ק"מ ביניהם. בלבם – אלפי שקנאים בדרכם מאירופה לאפריקה, שנוחתים כאן לשלושה חודשים מדי סתיו, וחוזרים באביב; ספארי ישראלי מקורי, חי ותוסס, של עופות מים, חתולי ביצות, זאבים, תנים, צבועים, עופות נודדים, דורסים, חזירי בר, חסידות, נמיות ונוטריות שמנמנות. הכל בשלל צבעים, וקולות.

איך הם ישרדו מול טייסי האלפיון העליון שמסרבים לנהוג חצי שעה נוספת לשדות התעופה הקיימים במגידו או בחיפה? שודדי הקרקעות מקליקת ההון-שלטון רוצים הכל קרוב – ושהטבע יישרף!

לעולם לא תדעו איך זה שרשויות מדינה מתגייסות לגזול קרקעות ולהרוס טבע חי בשבילכם. החרבת הארץ? קטן עליהם. כשתחפשו עם הילדים והנכדים טבע מוריק בשולי שדה האספלט היצוק, וכשתחפשו ציפור בשמים מלאי עשן ושאון מטוסים פרטיים, הטייקונים כבר יהיו באתר אקזוטי בקצה העולם – "כדי להתקרב לטבע". אתר שתזכו לראות רק בתמונות.

השאלה היא למה המיקום של שדה תעופה למטוסים פרטיים הוא "תשתית לאומית"?.

ולכן, לכל למי שהארץ יקרה לו, בואו לאגמי חפר!! ההרס מתרגש לפתחם. הצטרפו אלינו בקריאת ההתעוררות – לא להרס הבריאה! לא יקום שדה תעופה בעמק חפר!

הכותב הוא עו"ד ליטגטור שעומד בראש המחאה נגד שדה התעופה בעמק חפר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות