אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אורקל משיקה שירות בלוקצ'יין מבוסס ענן צילום: Pixabay

אורקל משיקה שירות בלוקצ'יין מבוסס ענן

ההכרזה מגיעה במקביל לשלל השקות של מוצרים חדשים בכנס החברה בסן פרנסיסקו. היא הציגה גם שירות קונטיינרים מבוסס קוברניטס ופלטפורמת פיתוח לתחום ה-Serverless

03.10.2017, 14:10 | רפאל קאהאן

אורקל ממשיכה להציג עוד חידושים מבוססי ענן ושמביאים את החברה לסגור אתהפערים שהיו לה מול מתחרותיה ובמקרים מסוימים אף לעקוף אותן. לאחר שהציגה אמש במהלך כנס החברה שנערך בימים אלה בסן פרנסיסקו מסד נתונים מבוסס אוטונומי ומבוסס ענן, היא המשיכה היום עם השקת פלטפורמת בלוקצ'יין כשירות. הפתרון החדש מספק יכולות לבנות ולפתח אפליקציות וטכנולוגיות מבוססות בלוקצ'יין שמיועדות לסביבות ארגוניות.

קראו עוד בכלכליסט

אורקל אמנם לא הראשונה להשיק פתרון כזה, IBM כבר הייתה שם לפניה, אך הפתרון של אורקל מקיף יותר ומאפשר גם השקה של שירותים ישירות לסביבות תפעול. הבלוקצ'יין מיועד לאפשר רישום של עסקאות וניהולן מכו גם אבטחה שלהן.

עכשיו גם אורקל בבלוקצ עכשיו גם אורקל בבלוקצ'יין עכשיו גם אורקל בבלוקצ

עוד פתרון מעניין שבמסגרתו אורקל בעקיפין מצטרפת לגוגל הוא שירות קונטיינרים חדש מבוסס על טכנולוגיית קוברניטס (Kubernetes) שבמקור פותחה על ידי האחרונה. הפתרון הוא למעשה מנוע שמאפשר להריץ אפליקציות ללא תלות בסביבת הענן בתוכה הן עובדות.

כפי שמסתמן, אורקל ממשיכה בתנופת הענן שהחלה לפני כחמש שנים ונראה שסוף סוף היא יכולה לטעון בפה מלא שהיא יישרה קו מול כל המתחרות. עד כה היא סיפקה רק חלק מהטכנולוגיות שמתחרותיה כגון אמזון, מיקרוסופט, גוגל, סיילספורס ו-IBM, השיקו מזה זמן מה.

במקביל החברה נערכת גם מבחינה עסקית לעידן הענן ועובדת קשה על העברת לקוחותיה לסביבות ענן. היא מציעה כעת רשיון תוכנה חדש שמכסה את הרישוי on premise וכן בענן. לדברי מארק הרד, מנכ"ל החברה, ב-2025, 100% מכלל פיתוח היישומים ובדיקתם והמידע הארגוני ישתמשו בענן וכך גם כ-80% מיישומי הייצור, תקציבי מערכות המידע ותקציבי החדשנות העסקית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות