אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טבע: "נערכנו לתחרות לקופקסון. ההשקה של מיילן - בסיכון" צילומים: עמית שעל, בלומברג

טבע: "נערכנו לתחרות לקופקסון. ההשקה של מיילן - בסיכון"

כך לפי הודעה של החברה לאחר אישור הגרסה הגנרית לקופקסון 40 מ"ג של מיילן; מסרה כי יש להמתין להחלטה בעניין ערעורי הפטנטים ומעריכה כי הפגיעה ברווחי הרבעון הרביעי עלולה לעמוד על 25 סנט למניה; לדברי הנשיא והמנכ"ל הזמני, יצחק פטרבורג, "אנו ממשיכים לבטוח בנאמנות הרופאים והמטופלים לקופקסון של טבע"

04.10.2017, 16:57 | דרור רייך
טבעמגיבה לראשונה להודעה על אישור הגרסה הגנרית לקופקסון 40 מ"ג (גלקטימר אצטט) שניתן למיילן: לפי הודעת החברה שהתפרסמה היום (ד'), "כל השקה על ידי מיילן לפני החלטה סופית בערעורי הפטנטים התלויים ועומדים והתדיינויות משפטיות אחרות צריכה להיחשב כהשקה בסיכון, דבר שעלול להשית על מיילן תשלום נזקים משמעותיים כחלק מסעדים נוספים". מניית טבע פתחה את המסחר בוול סטריט בירידות של עד 13%. 

קראו עוד בכלכליסט

"נערכנו מבעוד מועד להשקה של מתחרה גנרית", אמר פרופ' יצחק פטרבורג, נשיא ומנכ"ל טבע הזמני, "אנו ממשיכים לבטוח בנאמנות הרופאים והמטופלים לקופקסון של טבע, הודות לפרופיל היעילות, הבטיחות והסבילות המוכרים, ואנו נמשיך לתמוך במוצר ולקדמו. בעת שאנו סוגרים את הרבעון השלישי, מוקדם מדי להתייחס באופן רשמי לכל שינוי בתחזית העסקית המלאה שלנו". עם זאת, בהמשך נמסר מטבע כי הפגיעה ברווחים ברבעון הרביעי מוערכת ב-25 סנט למניה.

לפי הודעת החברה, שני ערעורים יידונו בעניין זה בפני פאנל אחד של שופטים בבית הדין הפדרלי לערעורים בארה"ב: "במקרה הראשון, טבע מערערת על החלטות ועדת הביקורת לפטנטים מחודש דצמבר 2016, אשר קבעו כי כל הטענות לשלושה פטנטים עבור קופקסון אינן תקפות. במקרה השני, טבע ערערה על החלטתו של בית המשפט המחוזי של ארה"ב למחוז דלאוור מינואר 2017, שהכריזה כי בקשות מסוימות לגבי ארבעה פטנטים של קופקסון אינן תקפות. במסגרת התדיינות משפטית נוספת, טבע תובעת חמש חברות אשר הגישו בקשות מקוצרות לאישור תרופה חדשה (ANDA), לרבות מיילן, בגין הפרת פטנט המכסה תהליך ייצור של מוצר גלטירמר אצטט".

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

עוד נמסר כי "בשל ההשקה הצפויה של מוצר נוסף לגלטירמר אצטט 20 מ"ג וההשקה הצפויה של מוצר גלטירמר אצטט 40 מ"ג גנרי ראשון, התחזית המוקדמת של טבע בדבר ההשפעה של השקות אלו על רווחיה לרבעון הרביעי שיסתיים ב -31 בדצמבר 2017 עלולה להיות מושפעת בכ-25 סנט למניה".

טבע מסרה כי תספק פרטים נוספים בשיחת הוועידה לרבעון השלישי, שתתקיים ב-2 בנובמבר 2017.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות