אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
2 חברות קיבלו אישור לשווק גרסה גנרית של הקופקסון באירופה צילום: שאטרסטוק

2 חברות קיבלו אישור לשווק גרסה גנרית של הקופקסון באירופה

עוד חדשות רעות לטבע: אחרי מיילן, סינת'ון ההולנדית ואלבוג'ן האמריקאית קיבלו אישור לשווק את הגרסה הגנרית של התרופה באירופה. ב-2016 היו לקופקסון מכירות של יותר מחצי מיליארד יורו ביבשת

05.10.2017, 18:45 | שירות כלכליסט

לאחר החלטת מינהל המזון והתרופות האמריקאית לאשר למיילן גרסה גנרית של הקופקסון 40 מ"ג של טבע, קיבלה היום חברת התרופות הישראלית עוד חדשות רעות: שתי חברות נוספות, סינת'ון ואלבוג'ן, קיבלו אישור לשיווק גרסאות גנריות של התרופה - הפעם באירופה.

קראו עוד בכלכליסט

החברה הפרטית האמריקאית אלבוג'ן (Alvogen) הודיעה היום כי השלימה את תהליך האישור המרוכז לשווק את הגרסה הגנרית של הקופקסון בכל מדינות אירופה. בכך הפכה החברה לראשונה שרשאית לשווק באירופה גרסה גנרית של התרופה.

המנכ"ל החדש של טבע קור שולץ. עוד צרות להתמודד איתן המנכ"ל החדש של טבע קור שולץ. עוד צרות להתמודד איתן המנכ"ל החדש של טבע קור שולץ. עוד צרות להתמודד איתן

אלבוג'ן כבר משווקת גרסת 20 מ"ג של הקופקסון, הניתנת בזריקה תת-עורית פעם ביום, תחת המותג Remurel, וכעת קיבלה אישור לגרסת ה-40 מ"ג הניתנת 3 פעמים בשבוע. לטענת החברה, הקופקסון הביאה למכירות של יותר מ-505 מיליון יורו באירופה ב-2016.

במקביל הודיעה היום גם יצרנית התרופות ההולנדית סינת'ון (Synthon) כי השלימה את הליך האישור המרוכז לשיווק הגרסה הגנרית שלה לקופקסון 40 מ"ג, המיועד לשימוש 3 פעמים בשבוע. האישור לשיווק התרופה ניתן לסית'ון בכל 27 המדינות החברות באיחוד האירופי.  

הגרסה של סינת'ון לקופקסון 20 מ"ג כבר קיבלה אישור במדינות אירופה. החל מסוף 2016, השותפות של סינת'ון כבר הציגו את התרופה ברוב מדינות אלה. ענקית הפארמה האמריקאית פייזר רכשה את הזכויות למוצרים הגנריים של סינת'ון באוגוסט 2015.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות