אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמזון בוחנת שירות משלוחים שיוכל להחליף את פדקס ו-UPS צילום: בלומברג

אמזון בוחנת שירות משלוחים שיוכל להחליף את פדקס ו-UPS

השירות מכונה Seller Flex והחל לפעול מוקדם יותר השנה כפיילוט במדינות החוף המערבי בארה"ב; יאפשר לחברה לבצע איסוף חבילות ממחסני הסוחרים שמוכרים מוצרים באתרה ולספקן ישירות ללקוחות

06.10.2017, 08:00 | עומר כביר
אמזון בוחנת הפעלת שירות משלוחים חדש, שיוכל להחליף את השירותים שמספקים לה חברות המשלוחים פדקס ו-UPS – שתיים מהשותפות הוותיקות ביותר של ענקית הסחר המקוון. לפי דיווח של בלומברג, השירות יאפשר לחברה לשלוח יותר מוצרים בחינם תוך יומיים, ויפחית את העומס במרכזי השילוח העמוסים שלה.

קראו עוד בכלכליסט

לפי בלומברג, אמזון החלה להפעיל את השירות לפני כשנתיים בהודו, ולאחרונה היא משווקת אותו במתינות לסוחרים בארה"ב כהכנה לפריסה ארצית. מקורות בעלי ידע בנושא אמרו שהשירות, שמכונה Seller Flex, החל לפעול מוקדם יותר השנה כפיילוט במדינות בחוף המערבי, ושבמהלך 2018 הוא ייפרס בצורה רחבה יותר.

רכב של פדקס. תוחלף בקרוב?, צילום: בלומברג רכב של פדקס. תוחלף בקרוב? | צילום: בלומברג רכב של פדקס. תוחלף בקרוב?, צילום: בלומברג

במסגרת השירות, אמזון תהיה אחראית על איסוף חבילות ממחסנים של סוחרים שמוכרים מוצרים באתרה ואספקתם לבתי לקוחות, פעילות שכיום מבוצעת לרוב על ידי פדקס ו-UPS. אמזון עדיין יכולה להשתמש בשירותי חברות אלו, אבל היא תהיה זו שתבחר את אופן השילוח במקום הסוחר כיום.

ניהול של יותר משלוחים בעצמה יקנה לאמזון גמישות ושליטה גדולות יותר על החלק הקריטי של אספקת החבילה לבית הלקוח, מה שמכונה "המייל האחרון" ונחשב לא פעם לחוליה המורכבת ביותר בשרשרת האספקה. "מאמצי המייל האחרון של אמזון משקפים הרחבה הגיונית של מודל הפעילות שלה", אמר לבלומברג האנליסט בנג'מין הארטפורד מחברת Robert W. Baird.

אמזון לא הגיבה לדיווח. מ-UPS נמסר בתגובה: "אמזון היא לקוחה מוערכת. אנחנו תומכים בכל הלקוחות שלנו עם פתרונות סחר מקוון מהמובילים בתעשייה וצופים שנרחיב את מערכות היחסים האלו בעתיד". פדקס לא התייחסה ישירות לתוכניות של אמזון וציינה רק את גודל ומורכבות התשתית של רשת משלוחים עולמית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות