אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התחזית האופטימית של לגארד ביחס לצמיחה העולמית צילום: בלומברג

התחזית האופטימית של לגארד ביחס לצמיחה העולמית

לדברי יו"ר קרן המטבע הבינלאומית, "ההתאוששות הכלכלית, שלה ציפה העולם מזה זמן רב, מכה שורשים"; הקרן צפויה להעלות את תחזית הצמיחה שלה בשבוע הבא

06.10.2017, 09:21 | שירות כלכליסט
כריסטין לגארד, יו"ר קרן המטבע הבינלאומית, אמרה אתמול (ה') כי "ההתאוששות הכלכלית, שלה ציפה העולם מזה זמן רב, מכה שורשים". עוד ציינה כי כ-75% מכלכלות העולם נהנות ממגמת שיפור כלכלי ב"האצה הנרחבת ביותר מאז תחילת העשור".

קראו עוד בכלכליסט

בדברים שפורסמו לקראת נאומה בבית הספר ע"ש קנדי לממשל בהרווארד מסרה לגארד כי הקרן צפויה להעלות את תחזיותיה לצמיחה הכלכלית שיפורסמו בשבוע הבא.

כריסטין לגארד, צילום: רויטרס כריסטין לגארד | צילום: רויטרס כריסטין לגארד, צילום: רויטרס

תחזיות קרן המטבע העולמית ביולי היו כי הצמיחה הגלובלית תגיע ל-3.6% ב-2018 – הקצב המהיר ביותר מאז 2011 וסימן מעודד לסיומה של תקופה קיפאון גלובלי לאחר המיתון הגדול של 2007-2009. לכך סייעה ההתאוששות במחירי הסחורות לאחר שצנחו ב-2014 וב-2015 והכבידו על הצמיחה במדינות מתפתחות. בנוסף האמון חזר לאירופה, שהתמודדה עם חובות ריבוניים ניכרים ובנקים חלשים.

אולם לגארד גם אמרה כי ההתאוששות הכלכלית מותירה רבים מאחור ושפער ההכנסות בין העשירים לעניים רק גדל. היא דחקה בממשלות לנצל את השיפור הכלכלי ולהחיל רפורמות שיביאו לחלוקה שווה יותר של השגשוג, למשל במאבק בשחיתות והרחבת אפשרויות הטיפול בילדים כדי להביא יותר נשים לשוק העבודה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות