אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למתחרים יש צרות, ואיזיג'ט מציגה תחזית אופטימית

למתחרים יש צרות, ואיזיג'ט מציגה תחזית אופטימית

חברת הטיסות המוזלות הודיעה היום שרווחיה צפויים לעמוד בטווח העליון של התחזיות בעקבות מספר שיא של נוסעים שהטיסה הקיץ - 24.1 מיליון; עם זאת, הרווחים יהיו נמוכים בהשוואה לשנתיים הקודמות

06.10.2017, 12:52 | שירות כלכליסט
בניגוד לחברות טיסות מוזלות אחרות שנקלעו לאחרונה לצרות, איזיג'ט הודיעה היום (ו') שהרווחים שלה צפויים לעמוד בטווח העליון של התחזיות הקודמות. למרות הפסד בשערי מט"ח בהיקף של 100 מיליון ליש"ט שספגה החברה עם הצבעת הברקזיט, הרווחים לשנה שהסתיימה בספטמבר צפויים לנוע בין 405 מיליון ליש"ט ל-410 מיליון ליש"ט. זאת לאחר שהחברה דיווחה על מספר שיא של נוסעים הקיץ - 24.1 מיליון.

קראו עוד בכלכליסט

עם זאת, זהו רווח נמוך בהרבה ממה שרשמה החברה בקיץ אשתקד - 495 מיליון ליש"ט, וב-2015 - 686 מיליון ליש"ט. אך בכל זאת הנתון הזה עומד בניגוד בולט לקריסתה של חברת מונארך הבריטית ושערוריית ביטולי הטיסות של ריאנאייר.

במהלך הרבעון שמתסיים בספטמבר, הטיסה כאמור איזיג'ט 24.1 מיליון נוסעים, עם תפוסת שיא של 95.6%. עלות ממצועת למושב - מדד חשוב במיוחד לחברות תעופה מוזלת - צפוי לצמוח ב-1%, וזאת לפני חישובים על דלק ושערי מט"ח. עם חישוב הדלק יירד נתון זה ב-4.4%. בסך הכל חשבון הדלק של החברה צפוי לרדת ב-230-235 מיליון ליש"ט, לעומת השנה הפיסקאלית הקודמת.

רמות המזומנים נטו של החברה נותרו גבוהות, לקראת שנה של "השקעות משמעותיות במטוסים חדשים".

קרולין מקול, מנכ"לית איזיג'ט אמרה כי "השוק עדיין מאתגר ואיזיג'ט צריכה לספוג מכה פיננסית 100 מיליון ליש"ט בשנה זו. עם זאת, איזיג'ט הטלטלה הנוכחית של הסקטור מעניקה לחברה הזדמנויות לחזק עוד יותר את מעמדה בשדות התעופה המובילים באירופה".

איזיג'ט תפרסם את תוצאותיה לשנה כולה ואת תחזיתה ל-2018 ב-21 בנובמבר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות