אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
על רקע משבר ביטולי הטיסות - בכיר ראשון עוזב את ריינאייר צילום: בלומברג

על רקע משבר ביטולי הטיסות - בכיר ראשון עוזב את ריינאייר

סמנכ"ל התפעול מייקל היקי יעזוב בסוף החודש את חברת הלואו קוסט האירית, לאחר שאלפי טיסות בוטלו בשל שיבוץ מוטעה של טייסים

07.10.2017, 10:59 | שירות כלכליסט

סמנכ"ל התפעול של ריינאייר עוזב את תפקידו בחברת התעופה בסוף החודש, על רקע משבר ביטול הטיסות.

קראו עוד בכלכליסט

חברת הלואו קוסט הודיעה כי מייקל היקי יהיה הבכיר הראשון שעוזב בעקבות הטעויות בשיבוץ הטייסים שגרמו לביטול של אלפי טיסות. היקי היה האחראי על קביעת המשמרות של הטייסים. מנכ"ל החברה מייקל או'לירי, שבעצמו התמודד עם קריאות להתפטרותו, אמר כי יהיה קשה להחליף את היקי.

"ב-30 השנים האחרונות מייק היקי תרם רבות לריינאייר", מסר או'לירי בהצהרה. "יהיה קשה להחליף אותו, ולכן אנחנו אסירי תודה שהסכים להמשיך בתפקיד יועץ כדי להקל על המעבר". היקי מונה לתפקיד ב-2014 והוא עובד בחברה מאז 1988, אז הצטרף כמהנדס.

ריינאייר, צילום: בלומברג ריינאייר | צילום: בלומברג ריינאייר, צילום: בלומברג

באמצע ספטמבר הודיעה החברה האירית על ביטול 1,200 טיסות, זאת לאחר ששינתה את אופן שיבוץ הטייסים על מנת לציית לחוקי התעופה בנוגע לשעות הטיסה המותרות. עד סוף החודש התרחב מספר הביטולים ל-18 אלף טיסות לאורך עונת החורף.

פיצויים לנוסעים, מענקים לטייסים

הביטולים הללו משפיעים על מעל 700 אלף נוסעים. לאחר גל הביטולים הראשון הציעה החברה לנוסעים שהושפעו שובר בשווי 40 ליש"ט כפיצוי. אך, הפיצוי הזה אינו עומד בתקנות האיחוד האירופי, וריינאייר נדרשה להרחיב את הפיצויים.

במקביל, או'לירי הבטיח לטייסים העלאות בשכר ותנאים משופרים כדי למנוע עזיבות למתחרים. עם זאת, טייס בחברה סיפר ל-BBC כי האווירה בחברה מזכירה "משטר קומוניסטי". לדבריו, ההנהלה לא אישרה לטייסים חופשות אפילו לצרכי חתונה. "החברה הזו מפטרת בקלות טייסים כדי למנוע מרד ולהעביר את המסר שעליהם לציית כדי לשמור על העבודה שלהם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות