אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמזון שוקלת להתחיל למכור תרופות מרשם באופן מקוון

אמזון שוקלת להתחיל למכור תרופות מרשם באופן מקוון

מדובר באיום ישיר על רשתות הפארמה, כאשר אמזון צפויה להחליט אם להיכנס לתחום עד נובמבר. אנליסטים: "החברה נמצאת במו"מ פעיל עם חברות לאספקת רכש תרופות"

07.10.2017, 16:19 | שירות כלכליסט

אמזון תחליט עד חג ההודיה אם להתחיל במכירת תרופות מרשם באופן מקוון, כך דיווחה בסוף השבוע רשת CNBC.

קראו עוד בכלכליסט

אנליסטים בלירינק פרטנרס, בנק השקעות המתמחה בשוק הבריאות, העריכו כי עד 2019 תתחיל ענקית הסחר המקוון במכירה של תרופות — מהלך המהווה איום ישיר על רשתות הפארמה הפיזיות בארה"ב.

מחסן של אמזון, צילום: בלומברג מחסן של אמזון | צילום: בלומברג מחסן של אמזון, צילום: בלומברג

"השאלה היא מתי זה יקרה", כתב האנליסט דיוויד לארסן במזכר ללקוחות. "אנחנו מצפים להכרזה רשמית בשנה או בשנתיים הקרובות". מומחים לתעשיית הפארמה מעריכים כי אמזון "נמצאת במו"מ פעיל" עם חברות לאספקת רכש תרופות (PBM) בינוניות כמו גם עם שחקניות משמעותיות יותר בסקטור, כמו פריים תרפיוטיקס, העריכה האנליסטית אנה גופטה מלירינק פרטנרס.

חברות PBM מנהלות רכש תרופות עבור מעסיקים ותוכניות בריאות, ומנהלות את החלוקה לבתי מרקחת מורשים. כיום, העסקאות הסופיות עבור תרופות רבות נחתמות בהסתר בין יצרניות התרופות לחברות PBM.

בתוך כך דיווחה סוכנות הידיעות בלומברג בסוף השבוע, כי אמזון בוחנת הפעלת שירות משלוחים חדש, שיוכל להחליף את השירותים שמספקים לה חברות השילוח UPS ופדקס, שתיים מהשותפות הוותיקות ביותר שלה. השירות החדש יאפשר לאמזון לשלוח יותר מוצרים בחינם תוך יומיים, ויפחית את העומס במרכזי השילוח העמוסים שלה.

אמזון החלה להפעיל את השירות לפני כשנתיים בהודו, ולאחרונה היא משווקת אותו במתינות לסוחרים בארה"ב כהכנה לפריסה ארצית. בלומברג ציטטה מקורות פנימיים שאמרו שהשירות, seller flex, החל לפעול מוקדם יותר השנה כפיילוט במדינות בחוף המערבי, וכי במהלך 2018 הוא ייפרס בצורה רחבה יותר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות