אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינטרנט זהב של אלוביץ' השלימה המרת אג"ח צילום: אוראל כהן

אינטרנט זהב של אלוביץ' השלימה המרת אג"ח

החברה הודיעה על הנפקה פרטית של אג"ח ד' בשווי של כ-201.3 מיליון שקל ערך נקוב, וקיבלה בתמורה אג"ח ג' בשווי של כ-161.4 מיליון שקל - שיימחקו מהמסחר. לאחר השלמת העסקה יישארו במחזור אג"ח ג' בשווי של כ-64 מיליון שקל

08.10.2017, 09:18 | מיקי גרינפלד

שאול אלוביץ' השלים מהלך חלקי של החלפת אג"ח באינטרנט זהב, במסגרתו החליפה אג"ח ג' של החברה באג"ח ד' שלה. הצעד נעשה באמצעות הנפקה פרטית של אג"ח ד' חדשות למשקיעים מסווגים ומשמעותו בפועל דחיית תשלומי קרן של אינטרנט זהב והותרת מזומנים בקופתה בשנה הקרובה.  

קראו עוד בכלכליסט

אינטרנט זהב נכללת בפירמידת בזק - היא נשלטת על ידי יורוקום, החברה הפרטית של אלוביץ', ומחזיקה בבי-קום, החברה האם של בזק. אתמול בערב דיווחה אינטרנט זהב על עסקה עם כמה משקיעים, במסגרתה הקצתה להם אג"ח מסדרה ד' (סדרה קיימת שהורחבה במסגרת העסקה, בתנאי הסדרה שבמחזור) בשווי של 201,371,696 שקלים ערך נקוב וקיבלה בתמורה אג"ח ג'  בשווי של 181,415,942 שקל ע.נ.

ההמרה בוצעה ביחס של 1.11 שקלים ע.נ מסדרה ד' עבור כל 1 שקלים ע.נ. מסדרה ג' - יחס ששופר על ידי החברה לנוכח דרישת המשקיעים. בהצעה הראשונית עמד היחס על 1.0476 שקלים ע.נ ד' לכל 1 שקלים ע.נ ג'.

עם אישור הרישום של אג"ד ד' החדשות על ידי הבורסה והשלמת העסקה, אגרות החוב מסדרה ג' שתקבל החברה במסגרתה כאמור יימחקו מהמסחר. לאחר המחיקה יוותרו במחזור אג"ח ג' בשווי של 63,969,960 שקל ע.נ.  

אינטרנט זהב הודיעה לפני שבועיים על כוונתה לבצע מהלך של החלפת אג"ח, תוך מחיקת סדרה ג'. האג"ח מסדרה ג' צפויות היו לפרוע תשלום קרן של 135 מיליון שקל בעוד כחצי שנה, במרץ 2018. לעומתן, התשלום המשמעותי הקרוב באג"ח מסדרה ד' ייעשה בספטמבר 2018, ויהיה בסכום של כ־70 מיליון שקל בלבד (ללא האיגרות החדשות).

המנגנון בעסקת ההחלפה של אינטרנט זהב לא שונה מזה שמתקיים בעשרות עסקאות דומות שבוצעו בשנה האחרונה. אלא שהמקרה של אינטרנט זהב יוצא דופן בשל הנסיבות והתנאים של ההחלפה: חקירת רשות ני"ע נגד אלוביץ' וראשי בזק מעלה חששות בדבר יכולתה של אינטרנט זהב לשרת את חובה; והרצון להותיר בקופתה מזומנים בשנה הקרובה, שעתידה להיות מכרעת לעתיד השליטה בבזק.

מבחינת החברות המגייסות, עסקאות החלפה אופטימליות הן כאלו שמשלבות בין דחיית תשלום הקרן למחזיקי האג"ח להפחתת עלויות המימון. שילוב שמתאפשר רק הודות לעובדה שהריבית במשק נמצאת בשפל. כך, לדוגמה, חברת הנדל"ן המניב אמות השקעות גייסה בחודש שעבר 918 מיליון שקל ופרעה באמצעותו חוב בנקאי של 840 מיליון שקל. המהלך של אמות מאריך את המח"מ של החובות הנפרעים בארבע שנים, משחרר נכסים משועבדים בהיקף של 1.6 מיליארד שקל וצפוי להביא לחיסכון שנתי של 15 מיליון שקל בהוצאות המימון.

שאול אלוביץ שאול אלוביץ' | צילום: אוראל כהן שאול אלוביץ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות