אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת הנדל"ן רוטשטיין רוכשת קרקע בפרדסיה תמורת 66 מיליון שקל צילום: עודד קרני

חברת הנדל"ן רוטשטיין רוכשת קרקע בפרדסיה תמורת 66 מיליון שקל

זאת לאחר מאבק של שנה להסרת התנאי המתלה העיקרי לקבלת שומה עדכנית מידי רשות מקרקע ישראל; במקביל, דיווחה החברה על התקדמות בעסקת 'פינוי-בינוי' בשיכון המועצה ברמת השרון להקמת 180 יח"ד

08.10.2017, 11:46 | אורן פרוינד

חברת הנדל"ן רוטשטיין מדווחת היום (א') כי תרכוש קרקע למגורים בפרדסיה המיועדת להקמת 110 יח"ד תמורת 66 מיליון שקל. מדובר בחדשות טובות עבור החברה שניהלה בשנה האחרונה מאבק להסרת התנאי המתלה העיקרי לקבלת שומה עדכנית מידי רשות מקרקע ישראל.

קראו עוד בכלכליסט

במקביל לדיווח על הקרקע בפרדסיה, דיווחה החברה במקביל גם על התקדמות בעסקת 'פינוי-בינוי' בשיכון המועצה ברמת השרון להקמת 180 יח"ד. החברה חתמה על הסכם עם יתר בעלי הזכויות בקרקע, למעט עיריית רמת השרון שהינה גם בעלת הזכויות בקרקע, לפיו החברה ויתר בעלי הזכויות בקרקע יחזיקו בחלוקה שווה (50%) משוויו של הפרויקט, בכפוף לרווח יזמי מינימאלי והשתתפות חלקית בתשלום היטלי ההשבחה.

בהתאם לתב"ע הנוכחית, בכוונת החברה להשלים פינוי והריסה של 25 יח"ד צמודי קרקע הבנויים על שטח מקרקעין של כ-7,000 מ"ר ובמקומן ייבנו כ-180 יח"ד בבנייה רוויה ובשטח בנוי כולל של כ-26,000 מ"ר.להערכת החברה, היתרי הבניה לפרויקט יתקבלו תוך כשנה, ההכנסות החזויות מהפרויקט יסתכמו לסך של כ-330 מיליון שקל (לפני מע"מ) ועלויות הביצוע נאמדות בכ-280 מיליון שקל, כך שהפרויקט כולו צפוי להניב לחברה רווח גולמי בסך של כ-50 מיליון שקל ושיעורו יעמוד על כ-15.2%.

רוטשטיין היא חברה ציבורית הפעילה מעל ל-60 שנה, ומאז הקמתה עוסקת ביזום וביצוע פרויקטים גדולים למגורים ברחבי הארץ. בעלת השליטה בחברה הינה חברת אבני שוהם ייזום המוחזקת ע"י יצחק מירילשוילי ואבישי בן-חיים שמכהן גם כמנכ"ל החברה.

אבישי בן חיים, צילום: עודד קרני אבישי בן חיים | צילום: עודד קרני אבישי בן חיים, צילום: עודד קרני

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות