אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלוני Loon של גוגל יביאו חיבור רשת לפורטו ריקו; איך זה יעבוד?

בלוני Loon של גוגל יביאו חיבור רשת לפורטו ריקו; איך זה יעבוד?

ענקית הטכנולוגיה תפרוס בימים הקרובים את בלוני האינטרנט הניסיוניים שלה באזור האסון, במטרה להחליף את תשתיות התקשורת שהרסו בו ההוריקנים. ואולם, קשיים טכניים צפויים לעכב את הביצוע והמערכת לא תוכל לתמוך בכל מכשיר באי

08.10.2017, 11:57 | רפאל קאהאן

בסוף השבוע נודע כי גוגל מבית אלפבית מתכננת לסייע לפורטו ריקו, שנפגעה משמעותית משורת הוריקנים, להשיג חיבור אינטרנט עד שיתוקנו התשתיות בה. עבור אלפבית, זוהי הזדמנות לבחון את פרויקט Loon - בלונים סטרטוספריים שמספקים חיבור רשת, הטכנולוגיה שבחרה כדי להביא את האינטרנט לעולם השלישי.

קראו עוד בכלכליסט

מצבה של פורטו ריקו מדמה בצורה קרובה למדי חבלי ארץ בהם אין חיבור רשת כלל, שכן 90% מתשתיות התקשורת באי נוטרלו. בלוני Loon יחליפו את התשתיות באופן זמני - כך הוסכם בין החברה ובין שמונה ספקיות הסלולר שפעילות בפורטו ריקו.

בלון של גוגל Loon בלון של גוגל Loon בלון של גוגל Loon

החיבור לא יהיה זמין באופן מיידי, משום שבלוני האינטרנט עדיין נמצאים בשלבי ניסוי דומה, שנערך בתקופה האחרונה בפרו. גוגל צריכה לכייל את הבלונים כך שיתאימו למבנה הרשתות בפורטו ריקו ולהפריח 30 מהם ברחבי האי, מה שצפוי לקחת מספר ימים. הבלונים יחליפו את אלפי האנטנות שנהרסו במהלך ההוריקנים. הבעיה העיקרית של מהנדסי החברה היא שיש לבצע שורת התאמות ארוכה כדי לחבר את התשתית המעופפת לרשתות המקומיות. תהליך ההקמה מתחיל מאפס, בגלל ההרס הניכר, בעוד בפרו תשתיות טלפוניקה, הספקית העיקרית שם, נפגעו רק חלקית.

כל בלון של Loon מסוגל לכסות אזור של עד 5,000 קמ"ר; הכיסוי צפוי גם לספק פתרון לאיי הבתולה האמריקאיים שנמצאים בסמוך ושנפגעו גם הם בצורה קשה מאוד. העדכון שצפוי לסייע לחיבור המשתמשים יועבר בדמות עדכון אלחוטי (OTA), אך בשלב הנוכחי הוא יתאים רק למשתמשי אפל, סמסונג ו-LG.

גוגל פיתחה את הבלונים הללו מסיבה פחות פילנטרופית: כדי להביא חיבור אינטרנט לאזורים נידחים באפריקה, במזרח הרחוק ובדרום אמריקה, במטרה להציע את שירותיה לאוכלוסיות חדשות. זאת, על רקע הגעת העולם המערבי לרוויה בנושא השירותים המקוונים והצורך לגדל הכנסות חדשות גם מאזורים בהם אין תשתית אינטרנט סדורה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות