אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי המניות של אורקל: יש לקצץ בחצי את השכר של לארי אליסון צילום: בלומברג

בעלי המניות של אורקל: יש לקצץ בחצי את השכר של לארי אליסון

אליסון, מייסד החברה, השתכר 650 מיליון דולר בעשור האחרון ואחזקותיו באורקל הפכו אותו לאדם החמישי בעושרו בעולם. לטענת בעלי המניות, שכרם של אליסון ושל בכירים נוספים בחברה מוגזם ומקשה על החברה כולה

08.10.2017, 12:55 | רפאל קאהאן

לארי אליסון נחשב לאחת הדמויות החזקות ביותר בהייטק העולמי - אך גם הוא חייב דין וחשבון לבעלי המניות שלו: על פי דיווח של הפייננשיאל טיימס, אליסון צפוי לאבד חצי משכרו, בלחץ המשקיעים לצמצם את עלויות שכר הבכירים באורקל. ב-2012 השתכר אליסון 94 מיליון דולר ובעשור האחרון הסתכם שכרו ב-650 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

לצד אליסון, ייחתך גם שכרם של צפרה כץ ומארק הרד, מנכ"לים משותפים באורקל. אליסון, מייסד החברה, מכהן כיום כיו"ר הדירקטוריון וסמנכ"ל הטכנולוגיות של אורקל. הוא עדיין מחזיק בכ-28% ממניות החברה, מה שהופך אותו לאיש החמישי בעושרו בעולם, עם כ-57 מיליארד דולר לפי פורבס. לרוב, יזמים בשיעור קומתו, כגון לארי פייג' או ג'ף בזוס, מסתפקים ב-1 דולר סמלי ובאחזקות שלהם.

המיליארדר לארי אליסון, צילום: בלומברג המיליארדר לארי אליסון | צילום: בלומברג המיליארדר לארי אליסון, צילום: בלומברג

זאת ועוד, לאליסון יש חבילת אופציות ששווייה יהפוך אחרי הדיווח על ההורדה בשכר על כ-103 מיליון דולר לחמש השנים הקרובות. מדובר בירידה של 47% ביחס לחמש השנים הקודמות. החברה לא דיווחה כיצד בוצע החישוב של האופציות ויכול להיות ששוויין יעלה אם החברה תעמוד ביעדיה. חבילת האופציות הייתה במרכזה של הדרישה של המשקיעים שטענו שאליסון כבר מרוויח מהעלייה במחיר המניה דרך האחזקות שלו.

אורקל נמצאת בתהליך ארוך של שינוי מודל עסקי ואימוץ מודל חדש שמתבסס על מחשוב ענן. החברה נחלה כמה פספוסים בביצועיה בשנים האחרונות - אם כי הדו"חות האחרונים דווקא הפתיעו לטובה ביחס לציפיות וול סטריט. כנס החברה שנערך לפני מספר ימים בסן פרנסיסקו כלל שלל הכרזות שמעמידות את אורקל בחזרה במירוץ לפסגה של שוק לקוחות המחשוב הארגוניים והעסקיים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות