אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שחקן הפוטבול זרק הערה סקסיסטית ואיבד חסות צילום: איי אף פי

שחקן הפוטבול זרק הערה סקסיסטית ואיבד חסות

ההערה הסקסיסטית שזרק קאם ניוטון לעיתונאית עלתה לקוורטרבק של קרולינה פנתרס בעבודה צדדית כמפרסם יוגורט של דנונה, זאת בנוסף לגל הביקורת הציבורית נגדו

08.10.2017, 15:01 | שירות כלכליסט
ההערה הסקסיסטית שזרק קאם ניוטון לכתבת במהלך מסיבת עיתונאים, עלתה לקוורטרבק של קרולינה פנתרס בעבודה צדדית כמפרסם יוגורט, זאת בנוסף לגל הביקורת הציבורית נגדו.

קראו עוד בכלכליסט

דנונה החתימה את ניוטון בינואר 2015 לפרסם את מוצג היוגורט היווני שלה, אויקוס, זמן קצר לאחר ניצחונו בפלייאוף. באותה עונה הוביל ניוטון את הפנתרס לסופרבול, הוא הפך לאחד המפרסמים הגדולים של הליגה עם חוזי ספונסרשיפ עם חברות כמו גייטורייד, אנדר ארמור, ביטס, ניקלודיאון, מערכת הבריאות של קרולינה ובלק, בשווי מצרפי מוערך של 11 מיליון דולר., צילום: איי אף פי דנונה החתימה את ניוטון בינואר 2015 לפרסם את מוצג היוגורט היווני שלה, אויקוס, זמן קצר לאחר ניצחונו בפלייאוף. באותה עונה הוביל ניוטון את הפנתרס לסופרבול, הוא הפך לאחד המפרסמים הגדולים של הליגה עם חוזי ספונסרשיפ עם חברות כמו גייטורייד, אנדר ארמור, ביטס, ניקלודיאון, מערכת הבריאות של קרולינה ובלק, בשווי מצרפי מוערך של 11 מיליון דולר. | צילום: איי אף פי דנונה החתימה את ניוטון בינואר 2015 לפרסם את מוצג היוגורט היווני שלה, אויקוס, זמן קצר לאחר ניצחונו בפלייאוף. באותה עונה הוביל ניוטון את הפנתרס לסופרבול, הוא הפך לאחד המפרסמים הגדולים של הליגה עם חוזי ספונסרשיפ עם חברות כמו גייטורייד, אנדר ארמור, ביטס, ניקלודיאון, מערכת הבריאות של קרולינה ובלק, בשווי מצרפי מוערך של 11 מיליון דולר., צילום: איי אף פי

דנונה, יצרנית מותג היוגורט אויקוס (Oikos), הורידה את דמותו של ניוטון מקמפייני הפרסום שלה, לאחר הערה סקסיסטית שזרק ביום רביעי לג'ורדן רודריגו, כתבת השרלוט אובזרבר. דובר החברה, מייקל ניווירת' מסר ביום חמישי כי החברה "נדהמה והתאכזבה" מהתנהגותו של השחקן, שזכה בעבר בתואר ה-MVP של הליגה.

התקרית הבעייתית אירעה במסיבת עיתונאים שגרתית ביום רביעי, אז אמר לרודריגו כי "זה מצחיק לשמוע אישה" שואלת על פוטבול.

ניוטון (28) העלה על פניו חיוך זחוח כשהכתבת התעניינה בריצות של של הוויד רסיבר דווין פונצ'ס, והוסיף את התגובה: "זה מצחיק לשמוע אישה מדברת על ריצות. זה מצחיק".

בהצהרה שפרסמה דנונה הדגישה החברה שלדידה הדברים של ניוטון נתפסים כ"סקסיסטים ומזלזלים בכלל הנשים. זה לא מקובל לזלזל באף אחד על בסיס מגדר. שיתפנו במחשבות שלנו את קאם והוחלט לא להמשיך לעבוד ביחד". לאחר מכן הוסיפה החברה: "החוזה לא בוטל, אך לא נמשיך לעבוד איתו ואנחנו מורידים פרסומות שבהן הוא משתתף".

ניוטון מצידו פרסם התנצלות והביע חרטה על מה שאמר.

דנונה החתימה את ניוטון בינואר 2015 לפרסם את מוצר היוגורט היווני שלה, אויקוס, זמן קצר לאחר ניצחונו בפלייאוף. באותה עונה הוביל ניוטון את הפנתרס לסופרבול, הוא הפך לאחד המפרסמים הגדולים של הליגה עם חוזי ספונסרשיפ עם חברות כמו גייטורייד, אנדר ארמור, ביטס, ניקלודיאון, מערכת הבריאות של קרולינה ובלק, בשווי מצרפי מוערך של 11 מיליון דולר.

גם גייטורייד הגיבו על התקרית. "הערותיו של קאם היו החפצה והביעו חוסר כבוד לנשים, והן לא משקפות את ערכי המותג שלנו. גייטורייד תומכת לגמרי בנשים שמשתתפות, מדווחות, מאמנות, משחקות ולוקחות כל תפקיד בספורט – על המגרש ומחוצה לו".

ה-NFL הוציאו הצהרה משל עצמם שבה טענו כי דבריו של ניוטון "היו שגויים ומזלזלים כלפי כלל העיתונאיות והעיתונאים שמסקרים את הליגה". עם זאת, לא נראה שהשחקן צפוי לספוג עונש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות