אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בתגובה לירי מעזה: טנקים השמידו עמדת תצפית צילום: ynet

בתגובה לירי מעזה: טנקים השמידו עמדת תצפית

רקטה שנורתה מעזה לעבר ישראל התפוצצה בשטח הרצועה. פחות משעתיים לאחר מכן הגיב צה"ל: טנקים ירו והשמידו עמדת חמאס בדרום הרצועה, סמוך לגדר המערכת

08.10.2017, 23:17 | ynet

זו תגובת צה"ל לירי הראשון מעזה לעבר ישראל זה חודשיים: פחות משעתיים לאחר אותו הירי, שלא נפל בשטח ישראל, טנקים של צה"ל ירו הערב (א') והשמידו עמדת תצפית במרכז הרצועה, סמוך לגדר המערכת. כך אמרו גורמים ברצועת עזה.

 

בשעה 20:55 נשמעה אזעקת צבע אדום במועצת אשכול ובהמשך אישרו בצה"ל כי זוהה שיגור לעבר שטח פתוח במועצת אשכול. כוחות צה"ל החלו לסרוק באזור, אך בהמשך התברר כי הנפילה הייתה בשטח רצועת עזה - ולא בשטח ישראל. גם אתמול נשמעה אזעקה, אך אז התברר תוך זמן קצר כי מדובר בהתרעת שווא.

גדי ירקוני, ראש המועצה אזורית אשכול, הגיב לירי: "לצערנו, שלוות החג הופרה באזעקה במספר יישובים במועצה, אך לשמחתנו עודכנו כי לא מדובר בנפילה בשטח המועצה. אנו בקשר רצוף עם כוחות הביטחון ואין שינוי בהנחיות ההתגוננות. אני קורא לכל תושבי אשכול ולאורחינו להמשיך ליהנות מאוירת החג והסתיו באשכול". 

 

אתמול בלילה עצרו מנגנוני הביטחון של חמאס ברצועת עזה את נור עיסא, אחד מבכירי ארגון דאעש ברצועה ובעיני רבים מנהיג הארגון בעזה. יחד עם עיסא נעצרו שלושה פעילים סלפים בכירים המזוהים עם דאעש. המעצר התבצע בפשיטה שנעשתה בשעת לילה על בית ברפיח שבו היו מכונסים הארבעה.

מעצרם בוצע לפני יציאת משלחת חמאס לקהיר מחר להמשך שיחות הפיוס עם פתח, ובמקביל להודעתו של ראש מנגנוני הביטחון של חמאס ברצועה, תאופיק אבו נעים, על כך שהארגון השלים את בניית אזור החיץ בגבול עזה-מצרים. לא מן הנמנע שירי כזה הוא תגובה של הסלפים לאותם מעצרים, במטרה להוביל את ישראל לתקוף יעדים של חמאס.

(ארכיון)
(ארכיון) צילום: ynet

א-סיסי: "פיוס פלסטיני יסלול דרך לשלום"

בתוך כך, נשיא מצרים, עבד אל-פתאח א-סיסי, הורה היום בישיבת הממשלה להמשיך את המהלכים המצריים שנועדו, לדבריו, "לסייע לאחים הפלסטינים להתחיל שלב חדש באחדות השורות בין הצדדים לקראת התחלה של כינון שלום צודק בין הצד הפלסטיני והישראלי והקמתה של המדינה הפלסטינית העצמאית באופן שעונה על השאיפות הלגיטימיות של העם הפלסטיני לחיות חיים בטוחים, יציבים ופורחים". א-סיסי קושר בכך למעשה בין הפיוס הפנים-פלסטיני בין חמאס לפתח לבין המשא ומתן המדיני.

מדובר בהמשך לדבריו של א-סיסי בשבוע שעבר, אז אמר בסרטון שהוקרן במהלך פגישת ראש המודיעין המצרי חאלד פאוזי עם ראש הממשלה הפלסטינית ראמי חמדאללה כי "ההיסטוריה תבוא חשבון עם מי שפספס את ההזדמנות להביא שלום".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות