אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דרמה בהוליווד: מפיק העל הארווי ויינשטיין פוטר מהחברה שהקים בגלל הטרדות מיניות צילום: איי פי

דרמה בהוליווד: מפיק העל הארווי ויינשטיין פוטר מהחברה שהקים בגלל הטרדות מיניות

לפי תחקיר שערך הניו יורק טיימס ויינשטיין שאחראי לסרטים בולטים כמו "להציל את טוראי ריאן" ו"נאום המלך"הואשם מספר רב של פעמים בהטרדה מינית והגיע להסדרים עם שמונה נשים שונות, בהן השחקנית אשלי ג'אד. אחיו, בוב ויינשטיין, היה בין חברי הדירקטוריון שקיבלו את ההחלטה

09.10.2017, 11:08 | שירות כלכליסט
המפיק ההוליוודי הארווי ויינשטיין פוטר מהחברה אותה הקים, על רקע תחקיר הניו יורק טיימס שחשף תקריות רבות של הטרדה מינית מצידו.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הצהרה שמסר דירקטוריון ויינשטיין קומפני (The Weinstein Company), ההחלטה התקבלה "לאור מידע חדש על התנהלות לא הולמת מצידו של הארווי ויינשטיין שנחשף בימים האחרונים". אחיו של הארווי, בוב ויינשטיין היה בין חברי הדירקטוריון שקיבלו את ההחלטה. פיטוריו נכנסים לתוקף באופן מיידי.

הכתבה של הניו יורק טיימס פורסמה ביום חמישי, ומיד לאחר מכן הודיע ויינשטיין כי הוא יוצא לחופשה מחברת הסרטים שלו. אך במהלך סוף השבוע העמיק המשבר והפך לאיום ממשי על עתיד החברה, עד כדי כך שחלק מהלקוחות הודו כי יפסיקו לעבוד עם החברה כל עוד ויינשטיין עדיין שם.

הארווי ויינשטיין, צילום: איי פי הארווי ויינשטיין | צילום: איי פי הארווי ויינשטיין, צילום: איי פי

לפי התחקיר, ויינשטיין הואשם מספר רב של פעמים בהטרדה מינית לאורך העשורים האחרונים, ואף הגיע להסדרים עם 8 נשים שונות בין 1990-2015. השחקנית אשלי ג'אד הייתה בין הנשים שנחשפו בכתבה. היא סיפרה שויינשטיין הזמין אותה לפגישה עסקית בחדר מלון, אך חיכה לה שם בחלוק והציע לה לצפות בו מתקלח. ויינשטיין הכחיש בתחילה את ההאשמות, אך בהמשך הודה שלא התנהג כשורה בחלק מהמקרים והתנצל. "אני מלא חרטה על האנשים שפגעתי בהם, ואני מתכוון לפצות את כולם", מסר בהצהרה.

ויינשטיין נחשב היה עד כה לאחת הדמויות הבולטות בהוליווד, והיה אחראי לשורה של סרטים מצליחים ומוערכים כמו שייקספייר מאוהב ולהציל את טוראי ריאן. הוא ואחיו הקימו את אולפני מירמקס, אותם מכרו לדיסני ב-1993. הם עזבו את החברה ב-2005 והקימו את ויינשטיין קומפני, שהפיקה סרטים כמו אופטימיות היא שם המשחק, נאום המלך וג'אנגו ללא מעצורים – כולם זכו בפרסי אוסקר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות