אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפרסומת השערורייתית של "דאב": אישה שחורה הופכת ללבנה אחרי שימוש בסבון צילום: Dove

הפרסומת השערורייתית של "דאב": אישה שחורה הופכת ללבנה אחרי שימוש בסבון

חברת הטיפוח הואשמה בגזענות לאחר שהעלתה לפייסבוק שלה פרסומת שמראה אישה שחורה בחדר אמבטיה שמורידה חולצה והופכת לאישה לבנה לאחר שימוש בסבון "דאב". תגובות נזעמות ברשת הובילו את החברה להתנצל

09.10.2017, 11:23 | ynet

הפרסומת שגרמה לסערה ברשת: חברת הטיפוח "דאב" (Dove) פרסמה אתמול (א') התנצלות לאחר שפרסומת בעמוד הפייסבוק שלה הראתה אישה שחורה שהופכת ללבנה לאחר שהשתמשה בסבון של החברה. כך פרסם העיתון "וושינגטון פוסט".

בעקבות הפרסומת הואשמה חברת "דאב" בגזענות ובעקבות הסערה הציבורית שנוצרה התנצלה החברה על "החמצה בכל מה שנוגע לייצוג של נשים שחורות". עוד נמסר "אנחנו מצטערים מאוד על הפגיעה שנגרמה". למרות ההתנצלות של "דאב" והסרת הפרסומת מעמוד הפייסבוק שלה, הנזק התדמיתי לחברה כבר נעשה עם אלפי תגובות של גולשים זועמים ברשתות החברתיות שקראו להחרים את מוצרי חברת הטיפוח.

הפרסומת. הדוגמנית השחורה משמאל הופכת לבנה אחרי שימוש  ב"דאב", צילום: Dove הפרסומת. הדוגמנית השחורה משמאל הופכת לבנה אחרי שימוש ב"דאב" | צילום: Dove הפרסומת. הדוגמנית השחורה משמאל הופכת לבנה אחרי שימוש  ב"דאב", צילום: Dove

בפרסומת שהופיעה ברשת החברתית רואים אישה שחורה שנמצאת בחדר אמבטיה ולידה בקבוק סבון נוזלי של "דאב". בפריים אחר מסירה חולצה ואז רואים במקומה אישה לבנה וחיוך על פניה, ככל הנראה בעקבות השימוש בסבון של חברת הטיפוח.

מי שעלתה על הפרסומת, שיתפה אותה ברשת וזכתה לאלפי לייקים ושיתופים היא אמנית האיפור נעמי בלייק שמכונה Naythemua. "אז אני עוברת על פייסבוק והפרסומת הזו של 'דאב' מופיעה... אוקיי אז על מה אני מסתכלת", כתבה בלייק. "מה אמריקה אומרת לאנשים שחורים? שאנחנו נשפטים על פי צבע העור שלנו וזה כולל את מה שנחשב ליפה במדינה הזאת".

לא הייתה זו הפעם הראשונה שבה מואשמת חברת הטיפוח בגזענות. בשנת 2011 פרסמה החברה פרסומת של "לפני" ו"אחרי" שבה רואים אישה שחורה שהופכת ללבנה לאחר שהשתמשה בסבון גוף של החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות