אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מת דינוזאור הצ'ט האחרון: ורייזון סוגרת את AIM אחרי 20 שנה

מת דינוזאור הצ'ט האחרון: ורייזון סוגרת את AIM אחרי 20 שנה

אפליקציית הצ'ט AOL Instant Messenger הושקה ב-1997 והפכה למתחרה קשוחה ב-ICQ והמסנג'ר של מיקרוסופט. היא שרדה אחרי שתיהן, אך לא הצליחה לכבוש את דור המובייל ותיסגר סופית בסוף השנה

09.10.2017, 12:06 | שירות כלכליסט
ורייזון סוגרת את אפליקציית הצ'ט AOL Instant Messenger - הוותיקה מסוגה בשוק, שהושקה ב-1997. במרץ האחרון נותקו יישומי שותפי צד שלישי מהתוכנה והשבוע הודיעה החברה ש-AIM תפסיק לפעול באופן סופי ב-25 בדצמבר.

קראו עוד בכלכליסט

האפליקציה הושקה כתוכנת מסרים מידיים לדור ה-PC, ואיפשרה לבנות רשימת חברים, להעביר הודעות טקסט, תמונות ועוד. היא זכתה להצלחה גדולה בארצות הברית והיוותה מעין בסיס מקוון לניהול של מעגלים חברתיים, אב קדמון לרשתות חברתיות.

אפליקציית AIM בימי הזוהר של שנות התשעים אפליקציית AIM בימי הזוהר של שנות התשעים אפליקציית AIM בימי הזוהר של שנות התשעים

כשהושקה האפליקציה, היא צברה פופולריות במהירות, מה שהעמיד אותה בתחרות קשה מול תוכנות מסנג'ר דומות כ-ICQ, ווינדוס מסנג'ר ויאהו מסנג'ר. התחרות עם מיקרוסופט היתה קשה במיוחד וכללה כמה צעדים מלוכלכים; למשל, שתי החברות נהגו להתחבר בבת אחת מחשבונות רבים זו לשרתי יריבתה, במטרה להאט את השירות.

בדומה לאפליקציות צ'ט מבוססות מחשב ביתי, דעכה גם AIM עם הופעת יישומי צ'ט לטלפונים ניידים ונעלמה לחלוטין עם עליית הרשתות החברתיות.

הודעת סגירת AIM באתר השירות הודעת סגירת AIM באתר השירות הודעת סגירת AIM באתר השירות

AIM שרדה יותר ממתחרותיה, שנסגרו בחמש השנים האחרונות. זאת, ככל הנראה בשל אי-סדרים בתוך AOL, שנאבקה על קיומה בתקופה ההיא ולא התמקדה בשירותים שוליים כתוכנת צ'ט בת עשרים שנה.

"אם גדלתם בשנות התשעים, יש סיכוי טוב ש-AIM שיחקה חלק גדול בחייכם", אמר מייקל אלברס, סגן נשיא למוצרי תקשורת ב-Oath (חברת השירותים של ורייזון שמחזיקה ב-AOL). "כנראה שאתם זוכרים את ה-CD, את שם המשתמש שלכם, את ההתכתבויות ששמרתם ואת רשימות החברים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות