אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
על הכוונת של האיחוד האירופי: בנקים שפוגעים במיזמי פינטק צילום: בלומברג

על הכוונת של האיחוד האירופי: בנקים שפוגעים במיזמי פינטק

פקחי האיחוד פשטו על משרדי בנקים בפולין, הולנד ומדינות נוספות במסגרת חקירת הגבלים עסקיים חדשה. במרכזה הסירוב של בנקים לאפשר לסטארט-אפים לקבל גישה למידע פרטי, על אף אישור הלקוחות

09.10.2017, 13:21 | יואב סטולר

רשויות האיחוד האירופי פשטו על משרדי בנקים במספר ממדינות האיחוד, בעקבות התנהלות בלתי תחרותית בשוק הפינטק; הבנקים סירבו להעניק לסטארט-אפים בתחום הפינטק גישה למידע לקוחות - למרות שהלקוחות עצמם אישרו זאת.

קראו עוד בכלכליסט

לפי דיווח של הפייננשל טיימס, צעד זה הגיע על רקע טענות בבריסל לפיהן הבנקים מחזיקים בבריונות בפרטים האישיים של הלקוחות ופוגעים כך בתחרות החופשית.

גורם המקורב לנושא סיפר כי פולין והולנד נמנות בין המדינות האירופיות בהן פשטו הרשויות על הבנקים. עם זאת, בהודעה שפרסם האיחוד האירופי לא נמסרו שמות הגופים או המדינות בהן הבנקים פועלים.

יזמי הפינטק מתקשים להתמודד עם הבנקים באיחוד יזמי הפינטק מתקשים להתמודד עם הבנקים באיחוד יזמי הפינטק מתקשים להתמודד עם הבנקים באיחוד

בתוך כך, הרשויות בבריסל מדגישות שהפשיטות הן בגדר "צעד ראשוני" בלבד, וכי הן אינן מצביעות על אשמה של אותם הבנקים. עם זאת, נראה שזו יריית אזהרה ממשית עבור אותם גופים פיננסים.

כבר בשנה שעברה גרמניה קבעה כי הבנקים הפרו את חוקי התחרות באמצעות ההגבלות על הגישה לנתוני הלקוחות, ויש להניח כי זו אינה היחידה באיחוד הסובלת מהכוחנות הזו בתחום שנשלט במשך מאות שנים באמצעות אותם גופים מסורתיים בעלי כוח כלכלי-פוליטי עצום.

בינואר 2018 צפוי להיכנס לתוקפו חוק שיחייב את הגופים הבנקאים לאפשר גישה לפרטי הלקוח עבור כל גורם צד שלישי אותו אישר בעל החשבון. מדובר בפעולה רגולטורית שתקל מאוד על התפתחותם שירותים פיננסים חדישים, שעד כה נאבקו על המידע הכלכלי שקריטי לפעילותם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות