אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אקסטל השלימה המימון לבניית מגדל מגורים בניו יורק צילום: נמרוד גליקמן

אקסטל השלימה המימון לבניית מגדל מגורים בניו יורק

למרות הקיפאון שיש בענף מצד הבנקים הגדולים האמריקאים, חברת הנדל"ן הגדילה את הלוואת הבנייה לפרויקט דירות היוקרה One Manhattan Square ב-50 מיליון דולר, ל-750 מיליון דולר

09.10.2017, 15:45 | אורן פרוינד

אגרות החוב של חברת הנדל"ן האמריקאית אקסטל מזנקות היום (ב') בבורסת תל אביב בעקבות הסכם מימון חדש של מגדל מגורים שהיא בונה במנהטן. אגרות החוב נסחרות כעת בתשואות לפדיון של 12%-13% לאחר שנסחרו תקופה של כמה חודשים בתשואות של 15%.

קראו עוד בכלכליסט

בעלי החברה, גארי ברנט שוב הצליח להוכיח למשקיעים את היכולת שלו להשיג הלוואות בנייה למרות הקיפאון שיש בענף מצד הבנקים הגדולים האמריקאים. בארנט הגדיל את הלוואת הבנייה על פרויקט דירות היוקרה One' Manhattan Square' ב-50 מיליון דולר, ל-750 מיליון דולר – קצה גבול מסגרת האשראי שניתנה לו מקונסורציום הבנקאי בראשות דויטשה בנק. במקביל, החברה האריכה את המועד הסופי לפירעון הלוואות מזנין של 60 מיליון דולר לפרויקט 'W Hotel' בשנה וחצי, עד למרץ 2019.

גארי ברנט נשיא אקסטל גארי ברנט נשיא אקסטל גארי ברנט נשיא אקסטל

הסכם ההלוואה הזה ישמש את אקסטל לצורך תשלום למחזיקי האג"ח הישראלים. אקסטל נדרשת לשלם בשנת 2018 כ-610 מיליון שקל למחזיקי האג"ח, ובשנת 2019 כ-585 מיליון שקל נוספים. נכון לסוף הרבעון השני של 2017 היו בקופתה כ-140 מיליון דולר.

אקסטל, שמתקשה למכור את הדירות שלה לאור הירידה בביקושים לדירות יוקרה, מסתמכת על החזר החוב בעיקר מעסקאות מימון על המגדלים דוגמת העסקה הנוכחית. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות