אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש העיר ברצלונה: מתנגדת להכרזת עצמאות צילום: איי אף פי

ראש העיר ברצלונה: מתנגדת להכרזת עצמאות

על רקע נאומו של נשיא קטלוניה מחר בפרלמנט הקטלני והחשש של ספרד שהוא יכריז על היפרדות החבל, אמרה ראש העיר של בירת קטלוניה כי היא נגד הכרזת עצמאות חד צדדית. "התוצאות של משאל העם אינן יכולות לשמש בסיס להכרזה על עצמאות"

09.10.2017, 21:25 | ynet

ראש העיר ברצלונה, אדה קולאו, יצאה הערב (ב') נגד הכרזת עצמאות חד צדדית של ממשלת קטלוניה. קולאו אמרה כי "התוצאות של משאל העם אינן יכולות לשמש בסיס להכרזה על עצמאות", אך ביקשה מממשלת ספרד להסיג את כוחות המשטרה המתוגברים שנשלחו לאזור.

 

קראו עוד בכלכליסט

 

 

ספרד ממתינה במתח לנאומו של נשיא קטלוניה, קרלוס פוג'דמון, מחר בפרלמנט הקטלאני. החשש בספרד הוא שהפרלמנט הקטלני יכריז על עצמאות. לקראת הנאום קרא בית המשפט העליון בקטלוניה למשטרת ספרד לשלוח כוחות מתוגברים לבניין הפרלמנט - למקרה שתוכרז עצמאות.

 

 

הפגנה נגד היפרדות של קטלוניה מספרד, צילום: איי פי הפגנה נגד היפרדות של קטלוניה מספרד | צילום: איי פי הפגנה נגד היפרדות של קטלוניה מספרד, צילום: איי פי

 

 

מאות אלפי בני אדם הפגינו אתמול במרכז העיר ברצלונה נגד הכוונה להכריז על עצמאות החבל והיפרדותו מספרד. המשטרה המקומית העריכה כי כ-350 אלף בני אדם הגיעו למחות על הרקע למשאל העם שנערך בתחילת החודש. לטענת המפגינים, הגיעו לא פחות מ-930 אלף בני אדם. המפגינים הניפו את דגלי ספרד וקטלוניה. חלקם קראו "שלא יעבדו עליכם, קטלוניה היא ספרד" ו-"יחד אנחנו חזקים יותר", וקראו לשלוח לכלא את הנשיא פוג'דמון לבית הכלא.

ראש ממשלת ספרד, מריאנו ראחוי הבטיח שממשלתו לא תאפשר לקטלוניה לפרוש מספרד. בריאיון לעיתון הספרדי "אל-פאיס" אמר ראחוי כי הוא ישקול לנקוט אמצעים שהחוק מתיר לו להשתמש בהם כדי לעצור את הבדלנים שפועלים בחבל. "המצב האידיאלי יהיה שלא אצטרך למצוא פתרונות דרסטיים, אבל כדי שזה יקרה מנהיגי קטלוניה יהיו חייבים להתיישר", אמר.

גם צרפת השכנה הביעה את התנגדותה להיפרדות קטלוניה מספרד. השרה לענייני אירופה הודיעה כי אם השלטונות בחבל קטלוניה שבספרד יכריזו על עצמאות, צרפת לא תכיר בכך. "אם תהיה הכרזת עצמאות, היא תהיה חד-צדדית", הוסיפה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות