אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מונית הכסף: נהגי המוניות יפעילו בעצמם נסיעות שיתופיות צילום: דור מנואל

מונית הכסף: נהגי המוניות יפעילו בעצמם נסיעות שיתופיות

שבעה חודשים לאחר שאושרה הרפורמה לנסיעות משותפות במוניות מכריז איגוד נהגי המוניות על יישומה באמצעות אפליקצייה לטלפון סלולרי שתאפשר לנוסעים לחלוק נסיעה במונית ספיישל

10.10.2017, 09:43 | תומר הדר

הרפורמה לפתיחת ענף הנסיעות השיתופיות מנוצלת, על ידי נהגי המוניות, שיפעילו בעצמם אפליקציה שתאפשר ללקוחותיהם לעקוב אחרי מסלול הנסיעה של מונית השרות ולהצטרף לנסיעה. כזכור, במרץ האחרון אישרה ועדת הכלכלה את הרפורמה לנסיעות שיתופיות במוניות. במסגרת הרפורמה, כבר מחודש מרץ 2017, יכול נוסע במונית מיוחדת ("ספיישל") לבחור לשתף את נסיעתו במונית עם נוסעים אחרים ועל ידי כך להפחית את מחיר הנסיעה המבוקש. השירות יתאפשר בהזמנה מראש בלבד ובמסגרתו יוצג לנוסע מספר התחנות המקסימלי שיכלול המסלול השיתופי, זמן ההגעה המשוער וכן אומדן של המחיר שהיה נדרש עבור נסיעת ספיישל רגילה לאותו היעד.

קראו עוד בכלכליסט

איגוד נהגי המוניות נמנה על הגופים הראשונים המיישמים את הרפורמה, באמצעות מודל חדש המשלב בין אמצעים טכנולוגיים ובין מוניות השירות במתכונתן המוכרת. המודל, הרלוונטי לעת עתה למספר מצומצם של מוניות שירות שיפעלו בעיקר בגוש דן כולל אפליקציה סלולארית אשר מאפשרת למזמין לעקוב אחרי מסלול הנסיעה של המונית - בדומה לאפליקציית "גט טקסי" באמצעותה יכול המזמין לעקוב אחרי מסלול הנסיעה של המונית הנמצאת בדרכה אליו – אלא שמוניות השירות גדולות יותר ונוסעות במסלולים מתוכננים מראש.

מוניות בנתב"ג (ארכיון) מוניות בנתב"ג (ארכיון) מוניות בנתב"ג (ארכיון)

יו"ר איגוד נהגי המוניות, אברהם פריד, אמר: "ראינו יותר מדי סכנות, חשיבה על נסיעה שיתופית ברכב פרטי למשל וחיפשנו מוצר שייתן פתרון מתקדם וישאיר את הנסיעות השיתופיות בידי נהגי המוניות המוכשרים והמיומנים. ואכן, בעקבות ההחלטה לאפשר נסיעות שיתופיות חיפשנו דרך שונה וטובה. הגענו ליזמות שתאפשר פיתוח מסלולים מסוימים בגוש דן, שהוא יעד מבוקש לנסיעות ושם נפעיל את המונית השיתופית. המוניות שישתתפו יהיו מדגמים מרווחים וטובים שיופעלו באופן שיתופי. האפליקציה תאפשר גם הוזלה של מחירי הנסיעה ותצמצם עומס, הנוסע לא יצטרך להוציא את מכוניתו מהבית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות