אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חושבים שאתם יותר טובים מהבוס? כך תשרדו

חושבים שאתם יותר טובים מהבוס? כך תשרדו

יש מנהלים שפשוט לא ראויים להערכה של העובדים שלהם, אך אפשר להמשיך לעבוד ביעילות גם אם אתם לא מעריכים את הממונה עליכם

13.10.2017, 21:10 | שירות כלכליסט
לא כל הבוסים ראויים להערכה של העובדים שלהם. כך למשל סקר שפרסם ביולי אתר נתוני המשרות Comparably מצא שבסביבות שליש מהעובדים מאמינים שהם יכולים לעשות עבודה טובה יותר מהממונים עליהם. "זו ציפייה מוגזמת לחשוב שתעריכו כל בוס שתעבדו תחתיו", מסכמת פסיכולוגית מקומות העבודה כריסה תאקר. עם זאת, היא מוסיפה כי זהו מיתוס שאפשר לעשות את העבודה בצורה יעילה אם לא מכבדים את הבוס.

קראו עוד בכלכליסט

לפיכך, באתר moneyish מצאו כמה דרכים שיעזרו לעבוד ביעילות כשעובדים תחת בוס שלא מכבדים במיוחד:

1. הישארו מעורבים:

 האינסטינקט הבסיסי של מרבית האנשים שעובדים עם בוס שהם לא מכבדים הוא למזער את האינטראקציה איתו, אך תאקר מזהירה כי לא מדובר בהחלטה נבונה. "הקביעה שלכם כי מישהו אינו ראוי לכבוד שלכם שונה לגמרי מהיכולת לעבוד ביעילות עבור הבוס שלכם", היא מסבירה. לכן, הקפידו לשאול שאלות, לדבר על העבודה ולקבוע פגישות אישיות. "אין צורך ליצור מערכת יחסים עמוקה בין בוס לכפוף לו, רק עשו ככל יכולתם לבסס שותפות שעובדת".

לא כל המנהלים ראויים להערכה אך חשוב להתמקד בחיובי, צילום: שאטרסטוק לא כל המנהלים ראויים להערכה אך חשוב להתמקד בחיובי | צילום: שאטרסטוק לא כל המנהלים ראויים להערכה אך חשוב להתמקד בחיובי, צילום: שאטרסטוק

 

 

2. חפשו את החיובי:

נסו להתעמק בחלקים המוצלחים, גם אם מדובר בדברים קטנים, מציעה הפסיכולוגית וקואצ'רית הקריירה ג'נט סקרבורו סיוויטלי. "אולי האינטליגנציה הרגשית של הבוס שלכם נמוכה, אבל הוא אדם מבריק בזיהוי מגמות טכנולוגיות", הסבירה. "גם אם הוא לא טוב בניהול היומיומי, ייתכן שהוא בקי בתעשייה ומקושר היטב". תאקר מציעה לחשוב באילו נסיבות הבוס יכול דווקא להועיל ומהן נקודות החוזקה שלו. לשם כך, שוחחו עם חברים לעבודה שדווקא מחבבים אותו כדי להבין מה היתרונות שלו מנקודת מבטם.

3. שימו לב לחולשות שלכם:

למרבית האנשים יש טריגרים רגשיים שגורמים להם להגיב יתר על המידה. אף שקשה להתגבר עליהם, אל תתנו להם לשלוט על המחשבה והפעולות שלכם, מדגישה תאקר.

4. צרו מרחק מנטאלי:

 תרגול מדיטציה באופן קבוע יכול לסייע לכם לגבש עמדה מרוחקת יותר כלפי העולם, כך שהבוס לא יצליח להרגיז אתכם כל כך, אומרת המרצה לפסיכולוגיה רבקה פרייזר – תיל. קביעת טקס קבוע לסוף יום העבודה תסייע לכם לבנות חוצץ בין העבודה והבית. לדוגמה היא מציעה להקשיב למוזיקה מרגיעה ולהתנתק מהמייל. "צריך לשמור מרחק ממישהו שלא מכבדים", היא מסכמת.

5. התמקדו בעבודה שלכם:

אם תזכירו לעצמכם את תחושת החשיבות העצמית שלכם ואת המשימות שעומדות בפניכם, יהיה לכם קל יותר לשמור על ארשת מקצועית, אומרת הפסיכולוגית כריסטין אלן. "מקדו מחדש את האנרגיה שלכם על מה שאתם עושים והזכירו לעצמכם למה זה חשוב. כך תהיה לכם יותר משמעות וסיפוק מהעבודה", היא מסבירה. "זה אמנם קשה יותר בחלק מהעבודות, אבל בסופו של דבר לכל עבודה יש חשיבות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
חשוב לנסות ולתת הזדמנות לכל אדם, אבל אם המנהל באמת גרוע -תברחו...
חשוב לתת הזדמנות לכל אדם. אני למשל באה מהתחום הטכני, קיבלתי מנהלת שהמיומנויות שלה יותר "רכות", בהתחלה זלזלתי בה אבל בסוף למדתי להעריך אותה ואפילו קיבלתי ממנה כלים חשובים לכל החיים. אבל... אם לא מסתדרים גם אחרי שהתאמצתם והתגמשתם, חודש, חודשיים, שלושה - צריך גם לדעת מתי לברוח. במיוחד כשמדובר במנהלים "רעילים" למצב הרוח ולקריירה, אלה לעולם לא יגידו מילה טובה, ולא תוציאו מהם קידום ולא המלצות אחרי העזיבה.
עובדת הייטק  |  14.10.17