אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפלישה המצוירת: שירות סיני לסטרימינג אנימציה יונפק בניו יורק צילום: Billibilli

הפלישה המצוירת: שירות סיני לסטרימינג אנימציה יונפק בניו יורק

פלטפורמת Billibilli היא הגדולה מסוגה בסין ומתמחה באנימציה יפנית. ההנפקה תבוצע במהלך השנה הבאה, במועד שטרם נחשף - והחברה מתכננת לגייס דרכה לפחות 200 מיליון דולר

10.10.2017, 12:04 | שירות כלכליסט
שירות הסטרימינג הסיני ביליבילי (Billibilli) פולש למערב: החברה מתכננת הנפקה בניו יורק, במסגרתה תנסה לגייס לפחות 200 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

ביליבילי אינה פלטפטרמת סטרימינג רגילה ומתמקדת באנימה - אנימציה יפנית - במודל מנוי ותשלום לתוכן ספציפי. היא הוקמה ב-2010 ומספר משתמשיה לא פורסם. שיעור המשתמשים הקבועים מוערך כגבוה במיוחד, שכן לביליבילי פלטפורמת צ'ט וקהילה פעילה, ומשתמשיה נוהגים להתכתב זה עם זה תוך שהם צופים יחד בסרטים וסדרות. החברה רכשה כ-20 מיזמים טכנולוגיים וחברות בתחום התוכן וכיום מתחרה בשירותי הסטרימינג של טנסנט ושחקנים סינים גדולים אחרים.  

אתר שירות ביליבילי, צילום: Billibilli אתר שירות ביליבילי | צילום: Billibilli אתר שירות ביליבילי, צילום: Billibilli

לביליבילי יש גישה בלעדית לתכנים יפניים מובילים, כדוגמת סרטים ששברו שיאים ביפן עצמה וסדרות שפופולריות גם בעולם כולו. גורמים המקורבים לנושא מסרו לסוכנות בלומברג כי ההנפקה מתוכננת לשנה הבאה וכי המועד המדויק שלה טרם נקבע.

בתקופה האחרונה נודע על כניסה של חברות סיניות בתחום השירותים המקוונים לשווקי המערב - מהלך טבעי בהתחשב ברוויה שחלקן חוות בשוק המקומי שלהן ובלחץ המשקיעים לפתיחת אפיקי הכנסה חדשים.  

הצמיחות המשמעותיות בתפוצת שירותי טלוויזיה מקוונת, סטרימינג חוצה-פלטפורמות ומכשירי מובייל מהוות הזדמנות טובה לביליבילי. זאת, על רקע התמחותה בז'אנר האנימה עליו אין פוקוס מיוחד בפלטפורמות כנטפליקס למשל. סוגות האנימה השונות הגיעו למערב באמצע שנות השמונים וצברו להן קהל גדול ורעב, מה שהוביל להצלחות בינלאומיות כמו פוקימון, דרגון בול ועולמות תוכן אחרים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות