אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
iOS 11 לא באמת מכבה את ה-WiFi; כך תסגרו אותו ב-100% צילום: Apple

מדריך כלכליסט

iOS 11 לא באמת מכבה את ה-WiFi; כך תסגרו אותו ב-100%

העדכון האחרון למערכת ההפעלה של האייפון והאייפד לא מאפשר כיבוי מהיר של קישוריות WiFi ובלוטות', במטרה להשאירם מחוברים למכשירים ושירותים. במדריך זה תלמדו שלוש דרכים פשוטות להבטיח את הכיבוי

12.10.2017, 17:32 | עומר כביר

מרכז הבקרה של האייפון היה מאז השקתו ב-2013 דרך קלה ונגישה ולכבות ולהפעיל פונקציות שונות בסמארטפון. אבל עם השקת iOS 11, הגרסה העדכנית של מערכת ההפעלה, ביצעה בו אפל שני שינויים חשובים.

קראו עוד בכלכליסט

הראשון: שינוי עיצובי ופונקציונלי ששינה את מראהו והרחיב את יכולותיו. השני: שינוי שנעשה מאחורי הקלעים, והפך שתי פעולות מסוימות שמבצעים בו למתפקדות רק באופן חלקי.

לוח הבקרה של iOS 11 לוח הבקרה של iOS 11 לוח הבקרה של iOS 11

הכוונה לפונקציות לכיבוי מהיר של ה-WiFi והבלוטות'. בעבר, כיבויין במרכז הבקרה היה סוגר אותן לחלוטין. ואולם עם העדכון האחרון הכיבוי הפונקציות רק מנתק אותן מרשתות וממכשירים שאליהן מחובר האייפון, אך עדיין משאיר אותן זמינות לשימוש עם שירותים שונים של אפל - כמו זיהוי מיקום באמצעות WiFi, חיבור לאפל ווטש, פונקציית Handoff ועוד. בנוסף, הפונקציות יחזרו אוטומטית לפעילות מלאה בשעה 5 לפנות בוקר.

יש היגיון מסוים בשינוי מסוג זה, שמבטיח שפעולות שונות שעושה השמתמש ימשכו כסדרן. ואולם, כאשר אין כל אינדקציה לשינוי מדובר במהלך בעייתי, שכפי שהזהירו השבוע בארגון זכויות הגולשים EFF, הדבר עלול להביא לסיכוני אבטחה רבים.

אז מה עושים? הנה שלוש דרכים לנתק בצורה מלאה את הבלוטות' ואת ה-WiFi, שיבטיחו ניתוק מלא של תכונות אלו.

1. מרכז הבקרה

הדרך הקלאסית לנתק יכולות אלו שזכורה היטב למשתמשים שהיו כאן לפני iOS 7. היכנסו ליישום ההגדרות ובחרו ב"אינטרנט אלחוטי" או ב-Bluetooth, שמופיעים כמעט בראש המסך, ממש מתחת למצב טיסה. בפנים, כבו את המתג שבראש המסך.

2. בקשו מסירי

הזניקו את סירי באמצעות קריאת "היי סירי" או לחיצה ארוכה על כפתור הבית, ובקשו "כבי WiFi" (אפשר גם "כבי אינטרנט אלחוטי") או "כבי בלוטות'". סירי כבר תעשה את השאר. אפשר גם לבקש ממנה להפעיל את התכונות שכובו.

3. לעבור למצב טיסה

פתחו את מרכז הבקרה בסווייפ מלמטה ולחצו על אייקון המטוס. המכשיר יסגור את כל יכולות התקשורת שלו מידית. החסרון של אפשרות זו: גם החיבור הסלולרי יכובה, והמכשיר ינותק למעשה מכל רשת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות