אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אובר של הריקשות מתקרבת לשווי של 7 מיליארד דולר צילום: asia.nikkei.com

אובר של הריקשות מתקרבת לשווי של 7 מיליארד דולר

חברת אולה, המתחרה העיקרית של אובר בהודו שפועלת ב-110 ערים ברחבי תת היבשת ומאפשרת להזמין הסעות גם מריקשות ואופנועים, גייסה 1.1 מיליארד דולר, בין היתר מסופטבנק ומענקית האינטרנט הסינית טנסנט והיא לקראת גיוס נוסף שיעמיד הסבב הנוכחי על 2 מיליארד דולר

11.10.2017, 09:10 | שירות כלכליסט

אולה (Ola), היריבה העיקרית של אובר בהודו, גייסה 1.1 מיליארד דולר ממשקיעים, ביניהם ענקית האינטרנט הסינית טנסנט וסופטבנק היפנית. סבב גיוס ההון הזה מעניק לחברת שיתופי הנסיעות תחמושת מספקת להמשיך ולהתחרות באובר באחד משוקי הטלפונים הניידים הגדול בעולם.

קראו עוד בכלכליסט

אולה חשפה עוד כי היא מנהלת מגעים מתקדמים לגיוס עוד מיליארד דולר ממשקיעים נוספים, כך שגיוס ההון הנוכחי יסתכם ביותר מ-2 מיליארד דולר. לאחר סיום סיבוב גיוס ההון, שווי החברה יעמוד על סביב 7 מיליארד דולר, כך מדווח האתר CNBC המתבסס על מקור בחברה. לדבריו, משקיעים אמריקאים יקחו חלק בשלב השני של סבב הגיוס.

החברה, הפועלת ב-110 ערים ברחבי הודו, הודיעה כי תשתמש בכסף כדי להשקיע בצורה משמעותית בטכנולוגיית אינטליגנציה מלאכותית וכדי לחדור לאזורים נוספים במדינה. לדברי המקורב, בשלב זה מעדיפה החברה להתמקד בהתפשטות בהודו על פני התרחבות במדינות אחרות.

ניו דלהי, צילום: asia.nikkei.com ניו דלהי | צילום: asia.nikkei.com ניו דלהי, צילום: asia.nikkei.com

התזמון של גיוס ההון עובד גם כן לטובתה של אולה, שכן אובר חווה תקופה לא קלה לאחרונה. מייסד החברה טראוויס קלניק הודח ביוני מתפקידו כמנכ"ל על רקע שורה של שערוריות. במקומו מונה מנכ"ל אקספדיה לשעבר דארה קוסרשאהי. עם זאת, אובר מחשיבה את הודו לאחד השווקים החשובים. כבר ב-2015 הודיעה החברה כי תשקיע במדינה מיליארד דולר.

אך בינתיים היא נאלצת להתמודד עם התחרות העזה מול אולה, שמאפשרת למשתמשים להזמין הסעות גם מריקשות ואופנועים שפופולריים בערים הגדולות בהודו. אובר נאלצה להשיק שירות דומה כדי לעמוד בתחרות.

אולה נהנית גם ממשקיעים מבוססים ומנוסים. כך למשל, טנסנט השקיעה כבר בחברות דומות כמו Go-Jek באינדונזיה. יש לה גם אחזקה במובייק הסינית, שמציעה שירות השכרת אופניים. סופטבנק גם כבר מנוסה בהשקעות בחברות שיתופי נסיעות. היא השקיעה לאחרונה בגראב, היריבה של אובר בסינגפור ויש לה אחזקות בדידי הסינית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות