אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נשיא קבוצת שרי האוצר של גוש היורו ירון דיסלבלום עוזב את הפוליטיקה צילום: איי אף פי

נשיא קבוצת שרי האוצר של גוש היורו ירון דיסלבלום עוזב את הפוליטיקה

"אני פורש, זה לא קל", אמר שר האוצר ההולנדי לאחר התבוסה בבחירות במדינה. דיסלבלום, המשמש גם כנשיא היורוגרופ, ויתר על מושבו בפרלמנט ההולנדי, אך ימשיך לשמש כנשיא קבוצת שרי האוצר של גוש היורו עד ינואר

11.10.2017, 17:44 | שירות כלכליסט

נשיא קבוצת שרי האוצר של גוש היורו ירון דיסלבלום פורש מהפוליטיקה ההולנדית ויוותר על מושבו בפרלמנט מטעם מפלגת הלייבור, כך על פי הצהרה שפרסם היום (ד'). "אני עוזב את הפוליטיקה ההולנדית. זה לא קל", הצהיר.

קראו עוד בכלכליסט

פרישתו של דיסלבלום (51) נכנסת לתוקף ב-25 באוקטובר, אז תושבע הממשלה החדשה, לאחר חמש שנים שבהן שימש כשר האוצר של הולנד ו-17 שנים כחבר פרלמנט. "תוצאות הבחירות מה-15 במרץ קבעו את מועד העזיבה שלי. מפלגת הלייבור, המפלגה שלי צריכה עוד תחמושת, אך אני הגעתי למסקנה שאין לי מספיק לתת לה", כתב בהצהרה. הוא יישאר בתפקידו כנשיא היורוגרופ עד לסיום כהונתו באמצע ינואר, אך מעבר לכך לא פירט מה התכניות שלו להמשך.

דיסלבלום בפגישת היורוגרופ בבריסל, צילום: רויטרס דיסלבלום בפגישת היורוגרופ בבריסל | צילום: רויטרס דיסלבלום בפגישת היורוגרופ בבריסל, צילום: רויטרס

אתמול הוצגה הממשלה ההולנדית החדשה בפני הפרלמנט. היא קמה 208 ימים לאחר הבחירות – הזמן הארוך ביותר בהיסטוריה ההולנדית המודרנית - בראשה יעמוד ראש הממשלה הנוכחי מארק רוטה ממפלגת VVD, שהצליח לחתום על הסכמים קואליציוניים עם שלוש מפלגות נוספות.

 כעת החלו בשלב מינוי השרים. "אני מאד שמח", הגיב רוטה, שזו תהיה הממשלה השלישית בראשה הוא עומד. מפלגת הלייבור של דיסלבלום נחלה תבוסה בבחירות ולא תיקח חלק בממשלה החדשה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות