אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר פריז סן ז'רמן חשוד כי שילם שוחד למזכ"ל פיפ"א לשעבר צילום: רויטרס

יו"ר פריז סן ז'רמן חשוד כי שילם שוחד למזכ"ל פיפ"א לשעבר

נאסר אל חאליפי, המשמש גם יו"ר קרן ההשקעות בספורט של קטאר, נמצא תחת חקירה של רשויות החוק בשווייץ - בחשד כי שילם שוחד בתמורה לזכויות השידור של המונדיאלים שיתקיימו ב-2026 ןב-2030

13.10.2017, 13:32 | שירות כלכליסט
נאסר אל חאליפי, יו"ר פריז סן ז'רמן ו-QSI, קרן ההשקעות בספורט של קטאר, נמצא תחת חקירה של רשויות החוק בשווייץ.  אל חאליפי חשוד כי שילם שוחד למזכ"ל פיפ"א לשעבר, ג'רום ואלקה, בתמורה לזכויות השידור של המונדיאלים שיתקיימו ב-2026 ןב-2030.   

קראו עוד בכלכליסט

.

אל חאליפי, אחד מאנשי המפתח של הקטארים בעולם הכדורגל, תואר בל'אקיפ, עיתון הספורט הצרפתי, כ"איש החזק ביותר בכדורגל הצרפתי" - בעיקר מאחר שהוא מייצג את המיליארדים ששופכים הקטארים לתוך הכדורגל המקומי דרך פריז סן ז'רמן והסכמי זכויות השידור.

לפי משרד הפרקליט הראשי בשווייץ: "יש חשד כי ואלקה הסכים לקבל תשלומים לא חוקיים מאנשי עסקים הנוגעים להסכמי זכויות השידור במדינות מסוימות למונדיאלים 2018, 2022, 2026 ו-2030. אל נאסר קשור להסכם זכויות שידור למונדיאלים ב-2026 ו-2030".

אל חאליפי, צילום: איי אף פי אל חאליפי | צילום: איי אף פי אל חאליפי, צילום: איי אף פי
רשויות החוק בצרפת פשטו ביום חמישי על משרדי beIN, רשת הספורט הקטארית, בפריז. הפשיטה נעשתה כחלק מהחקירה של ואלקה ואל חאליפי. ב-beIN "דחו את כל האשמות" והודיעו כי ישתפו פעולה.

אל חאליפי בלט באחרונה לאחר רכישת ניימאר מברצלונה תמורת 222 מיליון יורו. פריז סן ז'רמן עצמה נמצאת תחת חקירה של אופ"א בחשד לעבירות על חוקי הפייר פליי פיננסי.

אליפות העולם בכדורגל שתתקיים בקטאר 2022 ניתנה לנסיכות חרף כל ההמלצות המקצועיות. רוב האנשים שהצביעו בעד אירוח המונדיאל בקטאר נתפסו כמושחתים. רובם פרשו או עזבו את פיפ"א בדרך זו או אחרת. מוחמד בין חמאם, עסקן העל של פיפ"א מקטאר, הודח מהארגון והושעה מכדורגל לכל חייו בגלל שחיתות.

ואלקה היה מזכ"ל פיפ"א תחת ספ בלאטר מ-2007 עד 2016 ופוטר לאחר שהיה מעורב בשחיתות סביב מכירת כרטיסים למונדיאל והוצאות יתר. הוא הושעה מכדורגל ל-12 שנים על ידי וועדת האתיקה של פיפ"א אך עונש זה קוצר ל-10 שנים. כרגע הוא נמצתא תחת חקירה פלילית של הרשויות בשווייץ, שם ממוקמים משרדי פיפ"א.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות