אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
BASF רוכשת מבאייר את פעילות הזרעים וחומרי ההדברה ב-5.9 מיליארד יורו צילום: רויטרס

BASF רוכשת מבאייר את פעילות הזרעים וחומרי ההדברה ב-5.9 מיליארד יורו

חברת הפארמה הגרמנית נדרשת על ידי הרגולטורים באירופה למכור נכסים כתנאי לרכישת מונסנטו ב-66 מיליארד דולר

13.10.2017, 14:53 | שירות כלכליסט

ענקית הכימיקלים BASF רוכשת מחברת הפארמה הגרמנית באייר את פעילות הזרעים וחומרי ההדברה תמורת 5.9 מיליארד יורו במזומן. המהלך מגיע על רקע ניסיונותיה של באייר לקבל אישור מהרגולטורים האירופיים לרכישת יצרנית הזרעים האמריקאית מונסנטו.

BASF הגרמנית – היצרנית השלישית בגודלה בעולם של כימיקלים לחקלאות – נמנעה עד כה מפעילות בתחום הזרעים; במקום זאת התמקדה בפעילות מחקר ופיתוח הנוגעת למאפייני יבולים כגון עמידות בתנאי בצורת, ואת פיתוחיה היא מוכרת למפתחי זרעים.

רכישת מונסנטו תמורת 66 מיליארד דולר, שעליה הודיעה באייר בספטמבר אשתקד, יצרה הזדמנויות ליריבות לחטוף נכסים שעליה למכור כדי לעמוד בדרישות הרגולטורים.

מפעל BASF בגרמניה, צילום: בלומברג מפעל BASF בגרמניה | צילום: בלומברג מפעל BASF בגרמניה, צילום: בלומברג

באייר הציעה למכור נכסים בהיקף של 2.5 מיליארד דולר. ואולם הנציבות האירופית הודיעה באוגוסט כי היקף הנכסים שהציעה החברה הגרמנית לא היה גדול מספיק.

על באייר למכור את פעילות הזרעים שלה, "ליברטי לינק", וכן את פעילות חומרי ההדברה "ליברטי הרבסייד", משום שהן מהוות תחרות לקוטל העשבים "ראונדאפ" ולזרעי "ראונדאפ רדי סידס" של מונסנטו.

זרעי "ליברטי לינק", המשמשים מגדלי סויה, כותנה וקנולה, הם אחד ממותגי הזרעים החלופיים לראונדאפ, עבור חקלאים הסובלים מעשבים ביבוליהם שפיתחו עמידות לחומרי ההדברה של ראונדאפ. התפשטותם של עשבים עמידים לראונדאפ באמריקה הצפונית היא גורם צמיחה משמעותי למכירות של מוצרי ליברטי.

"החלטתה של BASF לרכוש את פעילות הזרעים משקפת שינוי בגישת החברה לגבי הצורך שלה להגיב למגמות המיזוג בתעשיית החקלאות", אומרים אנליסטים במורגן סטנלי.

המכירה ל-BASF מעניקה לנכס שווי של פי 15 כמעט מהרווח התפעולי שלו ב-2016, שהיה 385 מיליון יורו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות