אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת ההפקות של הארווי ויינשטיין בדרך להימכר או להיסגר צילום: איי פי

חברת ההפקות של הארווי ויינשטיין בדרך להימכר או להיסגר

לאחר התפטרותו של מפיק העל ההוליוודי, על רקע עשרות תלונות על הטרדות מיניות. מצבה של החברה בכי רע. אפל ואמזון ביטלו הפקות משותפות עם החברה

13.10.2017, 22:44 | שירות כלכליסט

חברת ההפקות של הארווי ויינשטיין שוקלת למכור את פעילותה לגוף אחר או להיסגר. לפי שעה, נראה כי בכל מקרה לא תמשיך החברה לפעול כגוף עצמאי - כך מסר גורם המקורב לחברה ל"וול סטריט ג'ורנל".

קראו עוד בכלכליסט

על פי הדיווח, דירקטוריון החברה קיים מספר שיחות עם קונים פוטנציאליים, בעוד הוא שוקל כיצד להמשיך קדימה לאחר פיטורי היו"ר המשותף הארווי ויינשטיין ביום ראשון האחרון, בצל פרשת ההטרדות המיניות הסוערת שבה הוא מואשם.

הדירקטוריון שקל תחילה למנות למנכ"לים משותפים את אחיו של ויינשטיין, בוב ויינשטיין (המשמש כיו"ר משותף) ואת הנשיא דיויד גלזר על מנת שימשיכו להפעיל את החברה תחת שם חדש, אך תוכנית זו כבר איננה עומדת על הפרק, מסר גורם המקורב לחברה.

דובר מטעם החברה לא מסר תגובה ל"וול סטריט ג'ורנל".

הארווי ויינשטיין. התנצל, אך הכחיש שיחסים כלשהם בוצעו שלא בהסכמה, צילום: איי פי הארווי ויינשטיין. התנצל, אך הכחיש שיחסים כלשהם בוצעו שלא בהסכמה | צילום: איי פי הארווי ויינשטיין. התנצל, אך הכחיש שיחסים כלשהם בוצעו שלא בהסכמה, צילום: איי פי

קונים המתעניינים ברכישה פנו לחברי הדירקטוריון ולגורמים אחרים המקורבים לחברה, אך עדיין לא ברור אם ניתן יהיה להשיג הסכם שבמסגרתו החברה תימכר בשלמותה ותמשיך לפעול תחת בעלים חדשים.

האפשרות האחרת היא שהחברה תיסגר. אם תרחיש כזה אכן יתממש הפורטפוליו של החברה, הכולל סרטים ותוכניות טלוויזיה, עשוי להימכר בחלקים.

צרותיו של האולפן החלו לאחר פרסום כתבה בניו יורק טיימס בשבוע שעבר, שבמסגרתה דווח כי ויינשטיין הגיע להסדר כספי עם לפחות שמונה נשים שהעלו נגדו טענות על הטרדות. מאז הפרסום נשים נוספות יצאו לאור וחשפו הטרדות מיניות מצדו של ויינשטיין, בהן השחקניות גווינת' פלתרו ואנג'לינה ג'ולי.

בהצהרה שמסר לטיימס התנצל ויינשטיין על "איך שהתנהג עם עמיתות בעבר". עם זאת, דוברת מטעמו מסרה כי "האשמות כלשהן על יחסי מין שלא בהסכמה מוכחשות על ידי ויינשטיין".

גורמים אחרים הרחיקו עצמם מויינשטיין והחברה שלו לאחר התפוצצות הפרשה. חברת אפל הודיעה כי תבטל תוכניות שהיו לה להפיק סדרה על אלביס פרסלי שפיתחה עם החברה. אמזון מסרה ביום חמישי כי היא "בוחנת אופציות אחרות" לשתי תוכניות שהיא היתה אמורה להפיק במשותף עם החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות