אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
500 חברות נפגעו משערוריית זיוף הנתונים בתעשיית המתכות ביפן צילום: רויטרס

500 חברות נפגעו משערוריית זיוף הנתונים בתעשיית המתכות ביפן

חברת קובה היפנית, שהודתה השבוע שבמשך למעלה מעשור פברקה נתונים אודות מבחני איכות של מוצריה המיועדים לתעשיות התעופה והרכב, מסרה תחילה שרק 200 חברות הושפעו מהפרשה

14.10.2017, 10:51 | שירות כלכליסט

חברת הפלדה היפנית קובה (Kobe Steel) הודיעה כי מספר החברות שהושפעו משערוריית פברוק הנתונים שלה עומד על 500, זאת לאחר שבמקור טענה כי מדובר ב-200 חברות. החברה מסרה עוד כי מצאה שנערכו "פעולות לא הולמות" הקשורות לתשעה מוצרים נוספים.

קראו עוד בכלכליסט

הפרשה התפוצצה בתחילת השבוע, אז הודתה קובה כי במשך למעלה מעשור פברקה נתונים של מבחני איכות על חלק מהמוצרים שלה. בעקבות החשיפה, נמחקו משווי השוק של החברה בסביבות 1.8 מיליארד דולר.

קובי. מחקה 1.8 מיליארד דולר משווייה לאחר חשיפת השערורייה, צילום: רויטרס קובי. מחקה 1.8 מיליארד דולר משווייה לאחר חשיפת השערורייה | צילום: רויטרס קובי. מחקה 1.8 מיליארד דולר משווייה לאחר חשיפת השערורייה, צילום: רויטרס

העיתון היפני הכלכלי ניקיי דיווח כי מעל 30 לקוחות לא יפניים הושפעו מהפעולות, בהם יצרנית הרכב דיימלר ויצרנית המטוסים איירבוס. עם זאת, מאיירבוס נמסר כי לא רכשו מוצרים ישירות מקובה והם בודקים את שרשרת האספקה שלהם.

70 מקרים של שיבושי נתונים

חקירה פנימית שערכה החברה היפנית מצאה 70 מקרים של שיבושי נתונים בחטיבת המחקר. בעקבות זאת, חברות ייצור כמו ג'נרל מוטורס, בואינג וטויוטה בודקות האם השתמשו במוצרים שאינם עומדים בתקנים שמקורם בחברת הפלדה השלישית בגודלה ביפן.

בסוכנות הידיעות רויטרס דיווחו כי בואינג השתמשו במוצרים של קובה שזכו לתקני איכות מזויפים. גם חברת הרכבות המרכזית של יפן הודיעה שהשתמשה בחלקים מקובי שאינם עומדים בתקנים היפניים ברכבות הקליע שלה, אך הדגישה כי אינם מהווים בעיות בטיחות. יצרניות הרכב היפניות מזדה והונדה הודו כי השתמשו באלומיניום מקובי בחלק מהמכוניות שלהן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות