אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נכי צה"ל מצטרפים לראשונה: כביש החוף מדרום לנתניה נחסם צילום: יאיר שגיא

נכי צה"ל מצטרפים לראשונה: כביש החוף מדרום לנתניה נחסם

לראשונה הצטרפו למאבק גם נכי צה"ל, שזכאים ליותר הטבות מהשאר. כביש החוף נסגר לחלוטין מנתניה לכיוון דרום. גם נכי הפוליו הצטרפו: "מעצימים את המאבק"

15.10.2017, 08:59 | אמיר אלון, ynet

ארגון "הנכים הופכים לפנתרים" ממשיך היום (יום א') את מסע המחאה שלו בכבישי ישראל, שיחל בצומת נתניה. שני נתיבים נסגרו לתנועה בכביש החוף - אחד על ידי המשטרה, אך עדיין לא מורגשים עומסי תנועה. עמם מוחים גם נכי פוליו ולראשונה גם נכי צה"ל, שזכאים ליותר הטבות מהשאר. המסע על כיסאות גלגלים יתקיים בלווי המשטרה, והוא צפוי להתקיים על נתיב אחד לאורך ארבעה קילומטרים לכיוון דרום. "היום אפילו לנו עושים בעיות. על כל דבר צריך להילחם. אפילו על תרופות ודברים בסיסיים. זה לא מה שהיה פעם", אמר אבי גלאם, יו"ר קהילה נגישה כפר יונה ונכה צה"ל.

קראו עוד בכלכליסט

   

חסימת הנכים הבוקר, צילום: יאיר שגיא חסימת הנכים הבוקר | צילום: יאיר שגיא חסימת הנכים הבוקר, צילום: יאיר שגיא

יו"ר ארגון נכי הפוליו, יהודה דורון: "אנחנו מעצימים את המאבק לקראת פתיחת מושב החורף של הכנסת. ב-23 באוקטובר נגיע להפגין מול משכן הכנסת. המטרה שלנו היא ליצור קצת לחץ בכבישים כדי שהציבור יזדהה איתנו. אני קורא לכל הציבור להצטרף ולתמוך בנו".

במקביל לחסימות הכבישים שמבצעים בעיקר פעילי "הנכים הופכים לפנתרים" שמתנגדים להסכם להעלאת קצבאות הנכות שהושג מול ההסתדרות ונציגי הממשלה, שלשום התקיימה הפגנת תמיכה ראשונה בהסכם בצדי כביש 40 סמוך לגדרה, שבה השתתפו כ-30 איש.

בתחילת החודש חסמו המפגינים לראשונה מתקן אסטרטגי. כעשרה פעילי ארגון "הנכים הופכים לפנתרים" ו"צוות לעניין" חסמו למשך כחמש שעות, החל מהשעה 6:00 בבוקר, את הכניסה לנמל אשדוד ומנעו ממאות משאיות להיכנס ולצאת מהמקום. בכביש שמוביל לנמל נוצר עומס כבד מאוד והמשאיות עמדו והמתינו לאורך מאות מטרים.

החסימה הבוקר, צילום: יאיר שגיא החסימה הבוקר | צילום: יאיר שגיא החסימה הבוקר, צילום: יאיר שגיא

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות