אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עו"ד של הביטוח הלאומי איים על אלמנה: "נפסיק לשלם לך גמלת שאירים" צילום: ראובן קופיצינסקי

עו"ד של הביטוח הלאומי איים על אלמנה: "נפסיק לשלם לך גמלת שאירים"

אלמנה שתובעת את עיריית ת"א על גרימת מוות ברשלנות סירבה להעביר לעו"ד של הביטוח הלאומי את כתב התביעה, וזה איים עליה

15.10.2017, 09:20 | זוהר שחר לוי

אלמנתו של דוד קמר, שטבע בחוף מציצים בתל אביב לפני שנים אחדות, הגישה לאחרונה תביעת פיצויים נגד העירייה באמצעות עו"ד דוד מנע. בשבועות האחרונים פנה אליה עו"ד ראגב חורי, ממשרד אלי הדס, וביקש לקבל לידיו את התביעה שהכינה, כדי להגיש בשם הביטוח הלאומי תביעה נגד העירייה בטענה לגרימת מוות ברשלנות. האלמנה סירבה להעביר לו את כתב התביעה, ובתגובה הגיע אליה מעין מכתב איום מעו"ד חורי, שבו הוא מודיע כי יפעל לכך שהביטוח הלאומי יפסיק לשלם לה גמלת שאירים: "לאור עמדת משרדכם, נפנה למרשנו (הביטוח הלאומי, זש"ל) ונמליץ בפניו על הפעלת הסנקציה הקבועה בסעיף 328 לחוק הביטוח הלאומי והפסקת תשלום גמלת שאירים".

במכתב חריף ששיגר עו"ד מנע למ"מ המנהל הכללי במוסד לביטוח לאומי רמי גראור הוא ביקש "לפעול במלוא החומרה נגד משרד עורכי דין זה, שאינו מביא כבוד אליכם". עו"ד מנע הוסיף כי הוא סבור שעורך הדין חורי "רצה לעשות לעצמו עבודה קלה, ובמקום להתכבד ולהכין כתב תביעה, רצה להעתיק מכתב תביעתנו את תוכן התביעה". מנע אף ציין כי הוא פועל במקביל להביא התנהלות זו בפני מבקר המדינה.

עו"ד דוד מנע. “עורך הדין של הביטוח הלאומי רצה להעתיק את כתב התביעה“, צילום: ראובן קופיצינסקי עו"ד דוד מנע. “עורך הדין של הביטוח הלאומי רצה להעתיק את כתב התביעה“ | צילום: ראובן קופיצינסקי עו"ד דוד מנע. “עורך הדין של הביטוח הלאומי רצה להעתיק את כתב התביעה“, צילום: ראובן קופיצינסקי

מהביטוח הלאומי נמסר בתגובה: “לצורך התביעה אנו מבקשים מהנפגע או משפחתו פרטים שונים כמו מסמכים ועדויות. מאחר שמדובר בכספי ציבור, המחוקק נתן לביטוח הלאומי את הסמכות לשלול למבוטח גמלה במקרים של אי שיתוף פעולה מצדו. במקרה זה טרם התקבלה החלטה”.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות